STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Koncert życzeń
Piotr Zawadzki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Krok w stronę budowy Głównego Urzędu Miar

Na antenie: Koncert życzeń
Piotr Zawadzki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Krok w stronę budowy Głównego Urzędu Miar

Kielce / 14 czerwca 2018 / Tekst

Coraz bliżej budowy Głównego Urzędu Miar w Kielcach. Instytucja ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla przyszłych obiektów. Inwestycja będzie kosztowała ok. 200 mln zł.

Konkurs został ogłoszony razem we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Pierwszą nagrodą będzie 45 tys. zł, druga nagroda to 35 tys., a trzecia – 25 tys. zł. Pracownie mogą się zgłaszać do 5 lipca. Dodatkowo, zwycięzca zostanie zaproszony do negocjacji na opracowanie dokumentacji projektowej.

Budowa kompleksu o powierzchni ok. 15 tys. m2 przy ul. Wrzosowej potrwa do 2023 roku. Dokumentacja projektowa i wykonawcza ma być gotowa pod koniec przyszłego roku, natomiast w 2020 roku przeprowadzony zostanie przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy robót. Równolegle GUM będzie prowadził przygotowanie wykwalifikowanej kadry naukowo-badawczej i laboratoryjnej niezbędnej do prowadzenia badań w laboratoriach Kampusu w Kielcach. W pierwszej fazie zakłada się zatrudnienie kilkudziesięciu specjalistów, ale docelowa obsługa kampusu będzie musiała liczyć nawet kilkaset osób specjalistycznej kadry laboratoryjnej i technicznej. - 

Koszt budowy kompleksu szacowany jest na ok. 200 mln zł. Będzie to więc największa centralna inwestycja w Kielcach od czasu budowy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna