Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Krok w stronę budowy nowoczesnego biurowca KPT

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Krok w stronę budowy nowoczesnego biurowca KPT

Kielce / 10 stycznia 2018 / Tekst

Kielecki Park Technologiczny ogłosił przetarg na dokumentację projektową oraz budowlaną dla biurowca California. Obiekt będzie kosztował aż 85 milionów złotych.

To będzie najnowocześniejszy w Polsce inkubator technologiczny. Na prawie 15 tys.m2 znajdą się biura na 6 kondygnacjach, przestrzeń konferencyjna, coworkingowa oraz strefa sportowo-rekreacyjna.  W podziemiach znajdzie się też parking na 200 samochodów. - Zakładamy, że to będzie nasz najbardziej prestiżowy budynek. Część powierzchni będzie dedykowana startup'om, natomiast część będzie do samodzielnej aranżacji przez większe przedsiębiorstwa. Będziemy szukać strategicznego, dużego lokatora - mówi Justyna Lichosik, zastępca dyrektora KPT.

Obecnie Kielecki Park Technologiczny dysponuje dwoma budynkami: Orange i Sky, w których jest ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. Jednak oba są już zapełnione. - Nasze dotychczasowe obłożenie wszystkich lokali pokazuje, że potrzebujemy w tej dzielnicy kolejnych pomieszczeń. Mamy sporo zapytań od firm, których nie możemy zaspokoić. Staramy się lokować firmy w wirtualnym inkubatorze lub przydzielać im mniejsze metraże, także jesteśmy pewni, że nowy budynek będzie się cieszył zainteresowaniem - dodaje Justyna Lichosik.

Pierwsze prace przy inkubatorze mają ruszyć w maju 2019 roku. Budowa będzie trwała 30 miesięcy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna