Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»KPT wchodzi w branże e-sportową. Będzie pierwszy turniej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

KPT wchodzi w branże e-sportową. Będzie pierwszy turniej

Kielce / 05 grudnia 2017 / Tekst

E-sport wchodzi do Kielc. Pierwsza edycja turnieju e-gamingowego odbędzie się już w styczniu 2018 w Kieleckim Parku Technologicznym. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie branżą e-sportową, nie tylko w naszym kraju.

- Obserwujemy panujące obecnie na całym świecie trendy związane z rosnącym zainteresowaniem branżą e-sportową. Dlatego Kielecki Park Technologiczny podjął się organizacji pierwszej edycji turnieju KPT Game CUP w Counter Strike: Global Offensive. Według danych magazynu Forbes, Polska na arenie międzynarodowej jest dziś jednym z wiodących rynków pod względem rozwoju e-sportu. Liczbę graczy w Polsce szacuje się na dwa miliony osób. Statystyczny e-sportowiec jest między 18. a 24. rokiem życia. Jak podaje magazyn Komputer Świat, Counter Strike: Global Offensive to jedna z najpopularniejszych gier online’owych na świecie. Każdego miesiąca gra w nią ponad 10 mln ludzi. Zmagania najlepszych drużyn są oglądane przez setki tysięcy osób - tłumaczy Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Podczas wydarzenia wykorzystany zostanie najnowocześniejszy sprzęt mieszczący się w Centrum Kompetencji ICT. Projekt ma charakter pilotażowy. Docelowo Park chce organizować dwa turnieje w roku. - Budujemy markę, która będzie rozpoznawalna. Z każdą następną edycją pula nagród będzie większa – kontynuuje Szymon Mazurkiewicz.

Do turnieju KPT Game CUP mogą zgłosić się 5-osobowe drużyny. Wiek uczestników to  minimum 13 lat. Rozgrywki odbywać się będą w systemie drabinki turniejowej. Do fazy eliminacyjnej, rozgrywanej wyłącznie online, będzie mogło zgłosić się maksymalnie 64 drużyny. Po zakończeniu eliminacji, do ćwierćfinałów awansuje 8 drużyn. Ćwierćfinały, półfinały i finał pierwszej edycji turnieju będą rozgrywane w KPT w dniach 20-21.01.2018. Dodatkowo w turnieju będzie mogła uczestniczyć widownia, czyli inni fani CS’a, którzy nie zdecydowali się na wzięcie udziału w turnieju. Innymi atrakcjami dla amatorów gier komputerowych będzie możliwość sprawdzenie własnych umiejętności w przygotowanych do tego strefach dla gości. Strefa Retro, miejsce gdzie z pewnością coś dla siebie znajdą fani kultowych gier oraz strefa „Free To Play”, w której na każdym ze stanowisk odwiedzający  będzie mógł spróbować swoich sił we współczesnej popularnej grze. Dla dwóch najlepszych drużyn i najlepszego gracza turnieju  przewidziana jest nagroda pieniężna. Pula nagród to 5 tys. zł.

Udział w turnieju jest bezpłatny, natomiast bilety dla odwiedzających turniej KPT GAME CUP będą dostępne w sprzedaży online od 03.01.2018 r do wyczerpania puli biletów. Będzie można je kupić poprzez stronę: www.kptgamecup.pl.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna