Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Koronawirus w kieleckim liceum. Jedna z klas uczy się zdalnie

czwartek, 10 września 2020 12:54 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj( 9 września) pojawiła się informacja, że jeden z uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Cała klasa przeszła na zdalny tryb nauczania, nauczyciele pracują bez zmian.

Do dyrektorki placówki Justyny Kukułki wiadomość o uczniu który zakaził się koronawirusem dotarła w nocy, z wtorku na środę. W uzgodnieniu z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną i organem prowadzącym, w środę zadecydowano o nauce on-line dla jednej z klas.

- Dziewiątego września około piętnastej, dostałam z Państwowej Inspekcji Sanitarnej informację, że w ten sposób zajęcia będą odbywać się do 14 września. Natomiast nauczyciele pracują normalnie – nie mieli oni bezpośredniego kontaktu z uczniami, zachowywany był wymagany dystans – wyjaśnia dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach.

Jak zaznacza, żaden z uczniów ani nauczycieli, nie wykazuje jakichkolwiek objawów chorobowych. W szkole zachowywane są wszelkie reżimy sanitarne. Dyrektor pozostaje w kontakcie z organem prowadzącym i Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną i czeka na dalsze wytyczne.

Treść obecnej decyzji brzmi: „Powiatowy państwowy inspektor sanitarny opiniuje pozytywnie zdalny tryb nauczania dla klasy, od 9 do 14 września. Termin nauczania zdalnego może zostać wydłużony z uwagi na sytuację epidemiczną".

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO