Dąbrowa 750x200

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kontrabanda u 46-latka

Na antenie: Twoje Ulubione Wakacje
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kontrabanda u 46-latka

08 lutego 2018 / Tekst

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zabezpieczyli w środowe przedpołudnie nielegalną kontrabandę. W pomieszczeniach użytkowanych przez 46- letniego mieszkańca miasta ujawnili 59 kilogramów krajanki tytoniowej, ponad 650 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 5 litrów cieczy, wstępnie zidentyfikowanej jako spirytus.

Kieleccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od jakiegoś czasu podejrzewali, że 46- latek może posiadać nielegalny tytoń. Aby sprawdzić swoje przypuszczenia, w środowe przedpołudnie mundurowi pojechali do mieszkania mężczyzny i zapukali do drzwi. Szybko okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy są niezwykle trafne. W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do 46- latka stróże prawa ujawnili worek z zawartością 59- kilogramów krajanki tytoniowej. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 653 paczki papierosów bez polskich banderoli oraz 5 litrów bezbarwnej cieczy, wstępnie zidentyfikowanej jako spirytus.

Zabezpieczony alkohol trafił teraz do badań. Śledczy oszacowali, że 46- latek mógł narazić Skarb Państwa na straty w wysokości 72 000 złotych. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna