online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Rekordowa rekrutacja na UJK. Najwięcej chętnych na medycynę
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Rekordowa rekrutacja na UJK. Najwięcej chętnych na medycynę

12 lipca 2018 / Tekst

Medycyna, kosmetologia, psychologia, dietetyka - to najpopularniejsze kierunki wśród studentów. UJK zakończył pierwszy etap rekrutacji. Drugi etap ruszy w drugiej połowie lipca.

9 lipca zakończyły się zapisy na kielecką uczelnię. W internetowym systemie naboru wzięło udział prawie dziewięć tysięcy osób. Z wyliczeń przeprowadzonych przez uniwersytet wynika, że  ilość tegorocznych chętnych przekracza rekordową rekrutację z 2015 roku o sto dwadzieścia trzy osoby.

Oferta dydaktyczna uniwersytetu zmienia się każdego roku, a dzięki temu na uczelnię zapisuje się coraz to więcej osób. Do grona studentów, od października dołączy 120 obcokrajowców, którzy pochodzą z Ukrainy, Hiszpanii, Szwecji, Korei Południowej, a nawet Tanzanii. Nowo zaobserwowanym zjawiskiem jest również to, że tylko 48 proc. kandydatów na studia pochodzi z województwa świętokrzyskiego, a aż 10 proc. z mazowieckiego.

Uniwersytet w tym roku zaoferował zainteresowanym studia na 49 kierunkach. Największym zainteresowaniem, niezmiennie, cieszy się kierunek lekarski, na który próg punktowy w tym roku wynosił 162,4 pkt. - Jeżeli mierzyć popularność kierunków studiów liczbą kandydatów, no to najbardziej popularna jest medycyna. Na jedno miejsce, na studia stacjonarne, przypadało prawie 33 kandydatów - mówił prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor UJK.

Dużym zainteresowaniem przyszłych studentów cieszyła się również dietetyka, kosmetologia, kryminologia stosowana, psychologia i fizjoterapia.

Od 20 lipca do 17 września potrwa drugi nabór na kierunki z wolnymi miejscami. Należą do nich m.in. filologia rosyjska, fizyka, politologia oraz kierunki prowadzące studia w języku angielskim oraz filie UJK w Piotrkowie Trybunalskim oraz Sandomierzu.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna