Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Koncert Betlejem w Kielcach

wtorek, 10 stycznia 2017 10:40 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Przed nami wyjątkowe wydarzenie muzyczne: 20 stycznia 2017 roku  o godz. 19:00 w Hali Legionów  w Kielcach zabrzmi charytatywny koncert  „Kieleckie Betlejem”. Podczas imprezy będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Wszystko to w wykonaniu największych gwiazd estrady.

Kielce będą jednym z kilkunastu polskich miast, w którym odbędzie się to niezwykłe wydarzenie. - Odwiedzimy dwanaście miast i największych hal koncertowych w Polsce! Zaśpiewamy ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach podczas każdego z koncertów. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady – zapowiadają organizatorzy. W Kielcach wystąpią: TGD, Natalia Niemen, Marika, Kuba Badach, Piotr Cugowski oraz Mate.O. - Wokalistom będzie towarzyszyć chór…, czyli my - około 100 tysięcy widzów, którzy podczas koncertów oddadzą się wspaniałemu entuzjazmowi wspólnego kolędowania. Będzie ono rozbrzmiewać bożonarodzeniową radością przez niemal 3 godziny – tyle, ile trwać będzie każdy z koncertów – uzupełnia Adam Guzdek, członek zarządu Fundacji Światło – Życie.

Koncert „Kieleckie Betlejem" będzie miał nie tylko muzyczny charakter: podczas wydarzenia powstanie przestrzeń publiczna, która umożliwi włodarzom miasta oraz księdzu biskupowi, złożenie życzeń i połamanie się opłatkiem z publicznością. - Wydarzenie stworzy zatem przestrzeń do wspólnego, obywatelskiego świętowania czasu Bożego Narodzenia. Dlatego też trasa koncertowa Betlejem w Polsce ma również wymiar kulturowy i obywatelski, a nawet misyjny – uzupełnił ks. Łukasz Zygmunt.

Warto zaznaczyć, że w Polsce wydarzenie organizowane jest po raz kolejny. W Kielcach zaś odbędzie się pierwszy raz. – Myślę, że warto więc z tego skorzystać – zachęca ksiądz Zygmunt.

Bilety na koncert można nabywać m.in. w Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Światło-Życie” a producentem wykonawczym Sarim Event. Patronat nad wydarzeniem w Kielcach objął ks. biskup Jan Piotrowski.   

Bilety będą też do wygrania w konkursach Radia eM Kielce. Zachęcamy więc do słuchania nas na 107.9 FM!

 

Poniżej kilka informacji o artystach (źródło: materiały promocyjne)

TGD

TGD – najsłynniejszy polski ekumeniczny chór pop-gospelowy, którego każdy koncert stanowi niepowtarzalne przeżycie duchowe i artystyczne. Zarówno soliści, jak i chórzyści reprezentują różne denominacje chrześcijańskie i pochodzą z różnych zakątków Polski.

TGD jest wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkudziesięcioosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka. Zespół powstał 32 lata temu, w tym okresie nagrał dziewięć albumów muzycznych, trzy koncerty telewizyjne oraz trzy radiowe. (www.tgd.kdm.pl)

 

Natalia Niemen

 

Natalia Niemen - piosenkarka, altowiolistka, autorka muzyki i tekstów, artystka sztuk wizualnych. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej szkoły muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. Obecnie najczęściej Natalię można usłyszeć w dwóch solowych projektach: Natalia Niemen KAMERALNA oraz Natalia Niemen prezentuje: Niemen mniej znany (www.facebook.com/NataliaNiemenOficjalnie).

 

Kuba Badach

Kuba Badach – wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Od początku poszukiwaniu własnej artystycznej drogi towarzyszyły Kubie sprzyjające okoliczności. Jako niespełna dwunastolatek dołączył do międzynarodowego zespołu musicalu „Peace Child”, a kilka miesięcy później towarzyszył występom muzyków Big Bandu Wiesława Pieregorólki. Śpiewał m.in. z Andrzejem Zauchą, Mieczysławem Szcześniakiem, Ryszardem Rynkowskim, Katarzyną Gaertner, Robertem Jansonem, Ewą Bem i Kayah. Ma na swoim koncie także albumy solowe (www.kubabadach.pl).

 

Marika Marta Kosakowska

Marika Marta Kosakowska to autorka słów i muzyki, artystka sceniczna, która najnowszym albumem dokonuje stylistycznego przełomu w swojej karierze. Płyta jest poetycka w warstwie tekstowej, elektroniczna, avant- popowa w warstwie muzycznej. Wzbogaca ją kwartet smyczkowy Fair Play Quartet i głosy gości, wśród których są Xxanaxx, Skubas, Buslav, Grubson. Nowa Marika to poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania i nieustająca wiara w sens życia, działania i czucia. Jest intymnie i angażująco. Intensywnie jest też na koncertach. Marika zaczynała w 2002 roku od brzmień reggae-soul. Na koncie ma książkę "Antydepresanty", cztery płyty i liczne gościnne udziały. Kilka lat pracowała w radio i telewizji. Nominowana do Fryderyków i Superjedynek. Występowała na największych krajowych festiwalach i wielokrotnie reprezentowała Polskę poza granicami: we Francji, UK, USA, Indiach, Chinach.

 

MATE.O

MATE.O (Mateusz Otremba), kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Promotor pracy dyplomowej Mateusza, Piotr Komorowski po obronie dyplomu, żartobliwie stwierdził: „najlepszy muzyk wśród fotografów i najlepszy fotograf wśród muzyków.” Debiutowałna scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał kilka autorskich albumów : „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006), Mate.O Akustyczny i Przyjaciele „Usiądź przy mnie” DC&DVD (2012), Mate.O & GŁYK P.I.K Trio „Kolędy Narodów”(2014), „Pieśni naszych ojców” (2016), (www.mate-o.com oraz www.facebook.com/mateoband)

 

Piotr Cugowski

Piotr Cugowski – pochodzi z muzycznej rodziny – jest synem Krzysztofa Cugowskiego z Budki Suflera, a wraz z bratem Wojciechem założył grupę Bracia. Zespół ma na swoim koncie cztery albumy studyjne oraz liczne występy zagraniczne. W 2008 roku zagrali na Wembley Arena w Wielkiej Brytanii.l. Muzycy koncertowali także w Chicago, Troy, Nowym Jorku i Toronto. W Polsce supportowali zagranicznych artystów takich jak Whitesnake i Molly Hatchet czy legendarna grupa Wishbone Ash. Na scenie Piotr Cugowski miał okazję śpiewać u boku największych gwiazd, m.in. Garou, Tommy’ego Aldriga (ówczesnego perkusisty Whitesnake), a w 2011 roku wraz z Jonem Lordem (Deep Purple) wykonał „Pieśń Ocalenia” autorstwa Czesława Niemena, podczas koncertu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej ( www.bracia.pl)

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO