Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kolejny raz oddali krew. Wojskowi przekazali najcenniejszy dar

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Kolejny raz oddali krew. Wojskowi przekazali najcenniejszy dar

Kielce / 14 stycznia 2020 / Tekst
Kolejny raz oddali krew. Wojskowi przekazali najcenniejszy dar Fot. Ewa Kózka

Pierwsza w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa odbyła się dziś w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Żołnierze i pracownicy jednostki chętnie oddali potrzebującym jeden z najcenniejszych darów.

W akcji wzięło udział ponad 30 żołnierzy, pracowników resortu obrony narodowej oraz elewów służby przygotowawczej. – Na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych cyklicznie organizujemy akcje honorowego oddawania krwi, aktywizując również elewów służby przygotowawczej do ich wspierania. Oprócz przekazywania wiedzy i umiejętności wojskowych, pragniemy zaszczepić w tych młodych ludziach, którzy planują w przyszłości zostać żołnierzami zawodowymi, chęć niesienia pomocy potrzebującym. Wielu z nich właśnie w Kielcach rozpoczyna honorowo oddawać krew i jak sami przyznają, zamierzają ją kontynuować po zakończeniu szkolenia – mówił st. chor. sztab. Wojciech Lasia, koordynator przedsięwzięcia.

Od 2013 roku przy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych działa Wojskowy Klub HDK nr 500, cyklicznie wspierający Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Od początku istnienia klubu, honorowi dawcy krwi oddali ponad dwa tysiące litrów tego cennego leku.

(Fot. Ewa Kózka)

ZOSTAW KOMENTARZ