Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Kolędowanie w WDK

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kolędowanie w WDK

10 stycznia 2019 / Tekst

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się tradycyjne doroczne kolędowanie z biskupem Marianem Florczykiem. Wydarzenie poprzedziła Msza Święta w Kościele Świętej Trójcy odprawiona w intencji osób niepełnosprawnych.

Jak zaznaczył biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej, biskup Marian Florczyk - głównym celem corocznych spotkań jest budowanie wspólnoty nie tylko z osobami niepełnosprawnymi ale ze wszystkimi mieszkańcami miasta. -Kolędy i śpiew mają wartość tworzenia wspólnoty. Dzięki takim wydarzeniom osoby niepełnosprawne nie czują się samotne, widzą, że wśród nich są ludzie im życzliwi. Dziś problemem całego świata jest samotność, która jest hamulcem rozwoju. Niech to śpiewanie kolęd uświadamia, że potrzeba nam drugiego człowieka - dodał biskup Florczyk.

-Tradycją Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach stał się styczniowy Koncert Kolęd i Pastorałek – wspólnie śpiewanie kolęd z biskupem Marianem Florczykiem. W tym roku na wspólne kolędowanie przyszło wyjątkowo dużo osób, z czego się niezmiernie cieszymy - mówił Jarosław Machnicki dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury.

Na scenie wystąpił między innymi Zespół Inscenizacji Tanecznej "Uśmiech", skupiający dzieci i młodzież niepełnosprawną z Kielc i województwa świętokrzyskiego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bilczy, którzy zaprezentowali "Kolędę od Policjantów", do której słowa ułożyła Anna Zielińska-Brudek. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna