Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kłopoty z historią

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kłopoty z historią

Kielce / 17 kwietnia 2018 / Tekst

„Symbole (nie)pamięci? Wokół sporów o ulice i pomniki” to tytuł kolejnego spotkania z cyklu „Kłopoty z historią” w Przystanku Historia IPN- Kielce. Poprowadzi je dr Maciej Korkuć. Wydarzenie odbędzie się dziś o 17.

- Spotkanie z dr Korkuciem, który w skali ogólnopolskiej koordynuje działania IPN na rzecz przeciwdziałania gloryfikacji systemów totalitarnych, poświęcone będzie kwestii usuwania nazw ulic i placów oraz pomników propagujących komunizm. Będziemy próbowali odpowiedzieć na pytania: Czy polskiej przestrzeni publicznej potrzebna jest dekomunizacja? Dlaczego mimo upływu niemal trzydziestu latach od przemian ustrojowych nie potrafiliśmy tej kwestii skutecznie rozwiązać? Jak wiele pomników gloryfikujących komunistyczny ustrój totalitarny nadal znajduje się w naszym regionie, a także jaki los spotka te monumenty i tablice? Zapraszamy do dyskusji - zachęca    Dorota Koczwańska–Kalita, Naczelnik Delegatury IPN Kielce.

„Symbole (nie)pamięci? Wokół sporów o ulice i pomniki” będzie kolejnym w Przystanku Historia spotkaniem z cyklu „Kłopoty z historią”, w którym podejmowane są zagadnienia dotyczące najnowszej historii Polski, nierzadko kwestii spornych i skomplikowanych.

Spotkanie z dr. Maciejem Korkuciem „Symbole (nie)pamięci? Wokół sporów o ulice i pomniki” z cyklu „Kłopoty z historią” w Przystanku Historia IPN – Kielce.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna