Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kierowcy chętnie korzystają z pomocy Straży Miejskiej

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Kierowcy chętnie korzystają z pomocy Straży Miejskiej

Kielce / 09 stycznia 2017 / Tekst

Ponad 60 interwencji związanych z odpaleniem silników w samochodach odnotowali funkcjonariusze Straży Miejskiej w ostatni długi weekend. To efekt akcji, którą od początku grudnia prowadzą kieleccy strażnicy.

Wystarczy zadzwonić na numer dyżurny, a najbliższy patrol przyjedzie i użyczy nam kabli rozruchowych lub urządzenia rozruchowego, które pomogą w odpaleniu auta. Jak się okazuje kierowcy chętnie korzystają z pomocy Straży Miejskiej, bowiem siarczyste mrozy powodują, że część samochodów sprawiła w ostatnim swoim właścicielom przykrą niespodziankę.

- Do tej pory dostawaliśmy w ciągu dnia kilka zgłoszeń, ale w ciągu ostatnich trzech dni dostaliśmy ich ponad 60. Czasem mieszkańcy musieli uzbroić się w cierpliwość. Nasi funkcjonariusze z jednej interwencji jechali na drugą, a w międzyczasie odpalali samochody. Czasami czas oczekiwania był do kilkudziesięciu minut, ale zazwyczaj staraliśmy się, żeby to było szybciej. Nie możemy przestać wykonywać naszych podstawowych czynności i zająć się tylko odpalaniem aut. Jeśli ktoś dzwoni do nas z prośbą o pomoc, to mówimy w jakim czasie patrol jest w stanie podjechać i odpalić silnik. Zdarzały się przypadki, że kilka razy podjeżdżaliśmy do tych samych samochodów - mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej, Maria Plutka.

Przypomnijmy, że problem z uruchomieniem auta można zgłaszać do pod numerami 986 lub 41 348 29 14. 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna