Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kieleckie Dni Energii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kieleckie Dni Energii

12 września 2017 / Tekst

Prezentacja pojazdów zasilanych energią elektryczną, bezpłatne warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz w Aptece Wyobraźni, mnóstwo gier i zabaw – to  tylko kilka z wielu atrakcji, które zaplanowano na pierwsze „Kieleckie Dni Energii”. Impreza odbywać się będzie 15 i 16 września.  

„Kieleckie Dni Energii” to jedno z  największych wydarzeń energetycznych w Województwie Świętokrzyskim. Impreza jest okazją do upowszechniania oszczędzania energii w codziennym życiu oraz szerzenia wiedzy o działaniach, które każdy z nas może podjąć na rzecz poprawy jakości powietrza.  Przez dwa dni zarówno dorośli jak i dzieci będą mogli korzystać z wielu atrakcji.

Pierwszy dzień, czyli 15 września będzie okazją do zapoznania się z ekologicznymi  rozwiązaniami dotyczącymi transportu.  Organizatorzy przygotowali dla  małych i dużych mieszkańców m.in. prezentacje pojazdów elektrycznych. Przez cały dzień na dzieci będą czekały krzyżówki, labirynty, zagadki oraz wiele innych gier, quizów i  zabawy z energią. Dorośli z kolei będą mogli w tym czasie skorzystać ze spotkania z doradcami energetycznym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Specjaliści powiedzą o  innowacyjnych rozwiązaniach oraz ekologicznych formach pozyskiwania energii. Nie zabraknie także informacji na temat transportu niskoemisyjnego oraz o  poprawie efektywności energetycznej.

Drugiego dnia natomiast odbędą się bezpłatne warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz w Aptece Wyobraźni - Muzeum Zabawek i Zabawy.

W programie spotkań m.in.  odkrywanie mechanizmu działania drewnianych zabawek, prezentacje multimedialne, konkursy z nagrodami, a także gry i zabawy dzięki który dzieci nauczą się wielu ciekawych rzeczy.

Warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki  będą odbywać się  o godz. 13.00 i 14.00, z kolei w Aptece Wyobraźni o godz. 11.00 i 12.00. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na konkretną godzinę.

Organizatorem Wydarzenia jest Urząd Miasta Kielce przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Kielcach. Dodatkowe informacje znaleźć można  na stronie internetowej  www.um.kielce.pl/energia/

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna