Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kielecki Rynek będzie zamknięty dla samochodów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kielecki Rynek będzie zamknięty dla samochodów

Kielce / 11 marca 2019 / Tekst

Maksymalnie od połowy kwietnia zostanie zamknięta dla samochodów północna pierzeja kieleckiego Rynku. Taką decyzję podjęły władze miasta po konsultacjach z mieszkańcami.

Na razie zmiana zostanie wprowadzona testowo w okresie od wiosny do jesieni. - Chcemy, żeby Rynek był wolny od samochodów i był przeznaczony przede wszystkim do odpoczynku. Zobaczymy jak to będzie funkcjonowało. Jeśli się sprawdzi, to zmiana zostanie wprowadzona na stałe - mówi pełnomocnik prezydenta Kielc, Danuta Papaj.

W związku ze zmianą organizacji ruchu na Rynku, ulica Orla przejmie funkcję drogi dojazdowej do Parkingu Centrum. - Za kwiaciarkami zrobimy mały przejazd dla samochodów, które będą mogły przejechać ulicą Orlą w stronę parkingu. Trwają ustalenia czy zmienimy kierunek ulicy Orlej czy będzie ona dwukierunkowa kosztem znajdujących się tam miejsc parkingowych - tłumaczy Danuta Papaj.

Nie wiadomo jeszcze co stanie się z donicami stojącymi na Rynku, które były krytykowane przez część kielczan - Znajdą swoje odpowiednie miejsce - mówi pełnomocnik prezydenta Kielc.

Przypomnijmy, że w zakończonej niedawno ankiecie na temat ruchu w śródmieściu Kielc, 50.04% głosujących opowiedziało się za zamknięciem przejazdu przez Rynek. Przeciwko zagłosowało niewiele mniej, bo 49,96% osób.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOK



SŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna