Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

„Kielecki Odjazd. Dworzec autobusowy” - atrakcje Instytutu Dizajnu na otwarcie obiektu

środa, 19 sierpnia 2020 14:05 / Autor: Marzena Rygiel
foto: Piotr Michalec
Marzena Rygiel

Instytut Dizajnu włącza się w uroczyste otwarcie dworca autobusowego. Z tej okazji na 27 sierpnia przygotowano specjalną publikację o budynku, a także stoisko, na którym zaprezentowane zostaną projekty z nim związane.

Jedną z atrakcji przygotowanych przez Instytut Dizajnu w Kielcach oraz Zarząd Transportu Miejskiego na otwarcie centrum komunikacyjnego będzie 64-stronicowa publikacja na temat dworca PKS.

– W publikacji „Kielecki Odjazd. Dworzec autobusowy” znajdą się materiały archiwalne dotyczące „Spodka”  udostępnione przez jego autorów Krzysztofa Myślińskiego i Dominikę Janicką oraz fotografie wykonane współcześnie przez między innymi Marcina Borunia i Wiktora Franko – informuje Paulina Dulnik z Instytutu Dizajnu.

Planowany jest druk dwóch rodzajów publikacji - wersja 64-stronicowa w nakładzie 500 sztuk oraz pięć tysięcy egzemplarzy jego skróconej wersji. Ta ostatnia dostępna będzie bezpłatnie dla uczestników otwarcia „Spodka”.

Na wydarzeniu stanie też stoisko Instytutu Dizajnu, na którym zostaną przedstawione projekty związane z kieleckim ufo.

– Na stoisku zaprezentujemy powyższą publikację oraz zestawy ceramiczne z dworcem PKS. Będą one do nabycia następnego dnia w Instytucie Dizajnu w cenie 100 złotych. Pokażemy też przestrzenne pocztówki z dworcem składne z makiety trójwymiarowej. Ich 100 sztuk zostanie bezpłatnie rozdane uczestnikom otwarcia – informuje Dulnik.

Tego dnia odbędą się także warsztaty lepienia „Kosmicznego przybysza”, a także konkurs, w którym będzie można wygrać magnesy ceramiczne oraz plakaty dworca zaprojektowane przez Dorotę Wąsik i Jolantę Szymanowską.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO