Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kieleccy policjanci na pomoc kierowcy w… Anglii

wtorek, 11 sierpnia 2020 11:45 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Dzięki profesjonalnej postawie dyżurnego z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, 69-letni kierowca przebywający na terenie Anglii otrzymał pomoc lekarską. Mężczyzna poczuł się słabo i nie mógł skontaktować się z angielskimi służbami – na szczęście zareagowali kieleccy mundurowi przy wsparciu Biura Współpracy Międzynarodowej Policji.

Zwrot podatków

Niecodziennie zgłoszenie wpłynęło do policjantów w  piątek, około godziny 16:30. Do dyżurnego zadzwonił właściciel jednej z firm transportowych z terenu miasta. Poinformował, że skontaktował się z nim jego 69-letni pracownik, przebywający w Anglii, z informacją, że źle się czuje. Pracodawca wiedząc, że kierowca może mieć problemy ze zdrowiem, próbował skontaktować się z miejscowymi służbami, ale nieskutecznie.

Dyżurny zebrał potrzebne informacje, ustalił wspólnie z właścicielem współrzędne pojazdu i skontaktował się z oficerami Biura Współpracy Międzynarodowej Policji. Zgłoszenie zostało przekazane angielskim służbom, które dotarły do polskiego kierowcy. 69-letni, osłabiony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Tag:
Nowy numer!
35/2020 35/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO