Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kieleccy Patrioci szyją fartuchy i czepki dla medyków

piątek, 03 kwietnia 2020 15:25 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Mateusz Machnicki
Michał Łosiak

– Udało nam się pozyskać dwa i pół kilometra materiału na fartuchy i czepki dla medyków – mówi Mateusz Machnicki ze Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci. Członkowie organizacji pracują obecnie nad produkcją środków ochrony osobistej dla lekarzy i pielęgniarek. Nie tylko to robią, walcząc  z koronawirusem.

Kieleccy Patrioci pracują w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Ma tu zostać wykonanych kilkaset fartuchów i około dwóch tysięcy czepków. – W tym momencie ścinamy i zszywamy materiał, który mamy. Pomagają nam też inne osoby. Współpraca układa się świetnie. Apelujemy również o datki pieniężne na większą ilość materiału, bo z pewnością będzie on potrzebny. Zapraszam do śledzenia naszego fanpage’a na Facebooku – mówi Mateusz Machnicki.

IMG 20200403 140505

– Obecnie walczymy z wrogiem, którego nie widać. Jeżeli mieliśmy się zaangażować to właśnie pomagając tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Część członków naszego stowarzyszenia jest żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej i tam również wspierają społeczeństwo w tym trudnym czasie – tłumaczy Machnicki.

Przypomnijmy, że organizacja włączyła się również akcję kibiców Korony Kielce „Bez Was nie będzie nas”.

Fanpage Stowarzyszenia Kieleccy Patrioci: LINK

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO