Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kielczanie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Kielczanie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Kielce / 12 stycznia 2020 / Tekst

W całej Polsce trwa 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, również w Kielcach mieszkańcy angażują się w akcję. W tym roku środki zbierane są na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju pomocy.

- Fajnie jest zrobić coś razem i pomagać. Wspólnie możemy zebrać dużo pieniędzy na szczytny cel – mówi Marysia Krzemińska, która po raz drugi jest wolontariuszką WOŚP.

W Kielcach kielczanie grają z Orkiestrą między innymi na rynku, ulicy Sienkiewicza, a także w Galerii Echo oraz Koronie. Jak podkreśla Magdalena Gwóźdź ze sztabu WOŚP, zlokalizowanego w Regionalnym Centrum Wolontariatu, dzisiejsze kwestowanie zaczęło się o 6 rano i będzie trwało do 21.

- Wolontariusze żartują, że wpadają na siebie, bo na ulicach naszego miasta można dzisiaj spotkać około tysiąca osób z puszkami. Przeciętna wartość puszek, które już zdążyliśmy policzyć w naszym sztabie to około 500 złotych, tak więc kielczanie hojnie wspierają orkiestrę – tłumaczy Magdalena Gwóźdź.

Jak informuje nadkomisarz Kamil Tokarski, rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej w Kielcach, do godziny 16 nie zanotowano żadnych przykrych zdarzeń, a nad bezpieczeństwem wolontariuszy cały czas czuwają policjanci.

ZOSTAW KOMENTARZ