Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kielczanie pożegnali Urszulę Radziszewską

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kielczanie pożegnali Urszulę Radziszewską

Kielce / 17 maja 2018 / Tekst

W Katedrze kieleckiej pożegnano byłą kielecką radną i działaczkę społeczną Urszulę Radziszewską. Zmarła została pochowana na Cmentarzu Starym w Kielcach.

Mszy pogrzebowej przewodniczył ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas. Homilię wygłosił ks. Jan Jagiełka, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych. Nawiązując do ewangelicznych ośmiu błogosławieństw, przypomniał działalność zmarłej. – Pani Urszula uczyła się naśladować Jezusa. O to właśnie w życiu chodzi, żeby odgadnąć Chrystusa, dobrze Go się nauczyć i naśladować. Tak jak On przybliżał się do potrzebujących, jak tracił dla nich czas i siły, tak my jesteśmy wezwani do pójścia Jego drogą. Tę tajemnicę dobrze uchwyciła pani Urszula. Wykorzystywała swój czas i talenty dla innych – tłumaczył ks. Jagiełka.

Zmarłą wspomina również Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. – Panią Urszulę znałem ponad 30 lat. Zapamiętałem ją jako osobę niezwykle pracowitą. Był taki czas, kiedy Towarzystwo Dobroczynności, w gruncie rzeczy, stało na jednej osobie, którą była pani Urszula. Będzie nam jej bardzo brakowało – dodaje dyrektor Scelina.

Urszula Radziszewska była założycielką i prezesem Towarzystwa Dobroczynności w Kielcach oraz członkiem Zarządu Rady Miasta Kielce. W grudniu 2003 roku, została laureatką ogólnopolskiego konkursu "BARWY WOLONTARIATU". Była inicjatorką zbiórek celowych na zabiegi medyczne, rehabilitację leczniczą oraz zakup sprzętu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawsze otwarta na potrzeby i problemy ludzi biednych, dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, samotnych matek oraz osób bezrobotnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna