Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kielczanie pożegnali Urszulę Radziszewską

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Kielczanie pożegnali Urszulę Radziszewską

Kielce / 17 maja 2018 / Tekst

W Katedrze kieleckiej pożegnano byłą kielecką radną i działaczkę społeczną Urszulę Radziszewską. Zmarła została pochowana na Cmentarzu Starym w Kielcach.

Mszy pogrzebowej przewodniczył ks. prałat Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas. Homilię wygłosił ks. Jan Jagiełka, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych. Nawiązując do ewangelicznych ośmiu błogosławieństw, przypomniał działalność zmarłej. – Pani Urszula uczyła się naśladować Jezusa. O to właśnie w życiu chodzi, żeby odgadnąć Chrystusa, dobrze Go się nauczyć i naśladować. Tak jak On przybliżał się do potrzebujących, jak tracił dla nich czas i siły, tak my jesteśmy wezwani do pójścia Jego drogą. Tę tajemnicę dobrze uchwyciła pani Urszula. Wykorzystywała swój czas i talenty dla innych – tłumaczył ks. Jagiełka.

Zmarłą wspomina również Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. – Panią Urszulę znałem ponad 30 lat. Zapamiętałem ją jako osobę niezwykle pracowitą. Był taki czas, kiedy Towarzystwo Dobroczynności, w gruncie rzeczy, stało na jednej osobie, którą była pani Urszula. Będzie nam jej bardzo brakowało – dodaje dyrektor Scelina.

Urszula Radziszewska była założycielką i prezesem Towarzystwa Dobroczynności w Kielcach oraz członkiem Zarządu Rady Miasta Kielce. W grudniu 2003 roku, została laureatką ogólnopolskiego konkursu "BARWY WOLONTARIATU". Była inicjatorką zbiórek celowych na zabiegi medyczne, rehabilitację leczniczą oraz zakup sprzętu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawsze otwarta na potrzeby i problemy ludzi biednych, dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, samotnych matek oraz osób bezrobotnych.

ZOSTAW KOMENTARZ