Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kieleckiego Bonu Żłobkowego na razie nie będzie

czwartek, 18 czerwca 2020 17:06 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Głośno zapowiadany Kielecki Bon Żłobkowy miał być przyjęty przez radnych podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta. Został jednak zdjęty z porządku obrad. – Uchwała zostanie złożona ponownie za tydzień – zapewnia Marcin Różycki, wiceprezydent Kielc.

Przypomnijmy, że Kielecki Bon Żłobkowy zakłada pomoc rodzicom, którzy nie mogą znaleźć dla swojego dziecka miejsca w żłobkach samorządowych. Mieliby oni otrzymywać do 400 złotych na zapewnienie pobytu malucha w placówkach niepublicznych.

Choć odpowiedni projekt znalazł się w porządku obrad dzisiejszej sesji, to jednak ostatecznie został z niego wykreślony. Jak tłumaczy wiceprezydent Marcin Różycki, było to spowodowane brakiem uchwalenia odpowiednich zmian budżetowych. – Nie mamy zabezpieczonych środków na ten projekt, więc nie mogliśmy dalej procedować – dodaje.

– To już nie pierwsza taka sytuacja, gdzie najpierw władze miasta szumnie ogłaszają jakieś przedsięwzięcie, a potem nie udaje się go wprowadzić w życie. Szkoda, bo program z pewnością może realnie pomóc rodzicom  – mówi radny PiS Dariusz Kisiel.

Jak zapowiada jednak Marcin Różycki, projekt uchwały zostanie złożony do Rady Miasta ponownie za tydzień, podczas kolejnej sesji.

To jednak nie koniec spraw dotyczących żłobków, jakimi zajęci się kieleccy radni. Przegłosowano m.in. podwyżkę opłaty żywieniowej z 5,5 do 7 złotych. Rodzice nie będą także płacili za te dni, w których ich dzieci będą poza żłobkiem.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO