Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kielce w odsłonie zbrojeniowej (zdjęcia)

poniedziałek, 01 września 2014 16:34 / Autor: Maciej
Maciej

W poniedziałek wystartowały XXII Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego w Targach Kielce. Aż do czwartku niemal 500 firm z 27 krajów całego świata prezentować będzie sprzęt przemysłu zbrojeniowego.

To o 100 firm więcej niż w poprzednim roku i około 50% więcej wystawców z zagranicy. Kieleckie targi MSPO pod względem wielkości ustępują jedynie przedsięwzięciom branży zbrojeniowej organizowanym w Paryżu oraz Londynie. Do dyspozycji zwiedzających oddane zostały wyrzutnie rakiet, zmodernizowane karabiny maszynowe, śmigłowce, pojazdy saperskie, czołgi, a nawet… rower elektryczny o zasięgu ok. 100km. 

– Jeszcze nigdy Salon nie odbywał się w tak szczególniej atmosferze międzynarodowej. Bardzo mocno zaczynamy rozumieć, czym jest bezpieczeństwo. To wartość cenna dla każdego obywatela w Polsce i Europie. Nigdy nie jest nam ono dane na zawsze. Salon służy wzrostowi bezpieczeństwa – przekonuje Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce. 

W ciągu najbliższych dni w Kielcach odbywać się będą seminaria, konferencje tematyczne, a także prezentacje sprzętu wojskowego. Wśród nich „Automatyczny System Ochrony Pojazdów”, „Śmigłowiec Przyszłości” – czyli innowacyjne technologie firmy Sikorsky Aircraft, czy prezentacja śmigłowca Black Hawk. 

W tym roku dominującym wystawcą jest Francja. W dziesięcioletniej tradycji Wystaw Narodowych pojawiało się już wyposażenie m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włochów i Stanów Zjednoczonych. 

Szczegółowy plan Targów znaleźć można na stronie www.targikielce.pl.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO