Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kielce Rockują w Centrum Kongresowym!

niedziela, 06 września 2020 20:03 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Koncert Kielce Rockują to nie lada gratka dla fanów dobrego brzmienia. Od soboty, 5 września, w Centrum Kongresowym Targów Kielce grały legendy polskiej muzyki rockowej i bluesowej. Nie brakowało też brzmień w rytmie jazz i soul.

O niezwykłą oprawę muzyczną tego wydarzenia zatroszczyły się znane i cenione w świecie muzycznym osobistości. W sobotę w Centrum Kongresowym wystąpili: Władysław Komendarek z grupy Exodus, Vanesa Harbek oraz Easy Rider – prawdziwa legenda polskiego blues rocka.

W niedzielę z kolei zagrali: Roman (Pazur) Wojciechowski, który wykonał najpopularniejsze utwory Czesława Niemena w akustycznej, bluesowej aranżacji podczas recitalu „Niemen z Pazurem”, Polanie, Wojciech Karolak Trio oraz Limit i przyjaciele.

Kielecka publiczność nie zawiodła, świetnie bawiąc się na pełnych energii koncertach.

– Odkąd pamiętam byłem fanem Czesława Niemena, podobnie zresztą jak moi rodzice i dziadkowie. To chyba u nas rodzinne – śmieje się Arkadiusz Tomaszewski, który na niedzielny koncert do Centrum Kongresowego przyjechał wraz ze swoją dziewczyną aż z Krakowa.

– Dużą przyjemność sprawia mi też słuchanie różnych aranżacji jego kawałków, dlatego też to oczywiste, że znam wykonania „Pazura”. Bardzo odpowiada mi połączenie takiej bluesowej stylistyki z czasem rockowym, a czasem soulowym zacięciem. Mogę powiedzieć, że jest to muzyka, która daje kopa pozytywnej energii – dodaje.

Koncertom towarzyszyła także giełda kolekcjonerskich płyt CD i winyli.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Stowarzyszenie „Kielce Rockują”, Miasto Kielce oraz Centrum Kongresowe Targów Kielce.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO