Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kielce chcą stworzyć europejski wolontariat sportowy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kielce chcą stworzyć europejski wolontariat sportowy

Kielce / 09 lutego 2018 / Tekst

Władze Kielc chcą szkolić profesjonalny wolontariat sportowy z innymi europejskimi miastami. Dzięki temu wolontariusze ze stolicy regionu mogliby jeździć na międzynarodowe imprezy.

To pokłosie otrzymanego w grudniu tytułu Europejskiego Miasta Sportu. Miasto chce się zaangażować w jeden z projektów unijnych, który ma na celu stworzenie centrum kompetencyjnego w zakresie wolontariatu sportowego na poziomie lokalnym i regionalnym. - Kluczem jest zbudowanie sieci partnerów, którzy chcieliby się zaangażować w ten projekt. Zakładamy, że do połowy marca taką sieć miast europejskich uda się zorganizować - mówi dyrektor wydziału kultury, sportu i promocji miasta, Artur Sobolewski.

Na razie wstępne zainteresowanie pomysłem wyraziły słoweński Maribor, belgijski Kortrijk oraz Banja Luka z Bośni i Hercegowiny. - Chcemy także zapytać nasze miasta partnerskie oraz parterów PGE VIVE i Korony. Program zakłada udział minimum pięciu miast - dodaje Sobolewski.

Zainteresowani przeszliby specjalny program szkoleniowy. Po jego zakończeniu wolontariusze ze wszystkich miast obsłużyliby imprezę sportową w jednym z miast uczestniczącym w programie . -  Cały projekt ma trwać 24 miesiące, ale w przypadku sukcesu zakładamy jego kontynuację i poszerzenie sieci  miast - wyjaśnia dyrektor wydziału promocji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna