Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kiedy remont dworca PKP? "Rozmowy są trudne"

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Kiedy remont dworca PKP? "Rozmowy są trudne"

Kielce / 16 stycznia 2019 / Tekst

W ostatni piątek urzędnicy z kieleckiego ratusza spotkali się z władzami PKP S.A i Polskich Linii Kolejowych w sprawie przebudowy dworca PKP. Omawiano kwestię połączenia modernizacji linii kolejowej nr 8 z budową parkingu nad torami.

Wydaje się, że to będzie największe wyzwanie podczas planowanego remontu. PLK są odpowiedzialne za remont linii nr 8 w Kielcach. To element potężnej inwestycji wartej blisko 1,5 miliarda złotych, a zakładającej m.in. wymianę torów na trasie Warszawa-Kraków. Natomiast zadaniem miasta jest budowa parkingu nad torami przy nowym dworcu. - W piątek po raz pierwszy PLK przyjechało z projektantami, którzy zajmują się  modernizacją linii kolejowej nr 8. Pokazali nam koncepcje przebudowy układu torowego w Kielcach z już nałożoną koncepcją naszego parkingu. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby poprawić i scalić oba projekty. Chodzi tu o kwestie m.in. słupów, wysokości płyty, sposobu mocowania przewodów trakcyjnych - mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału rozwoju i rewitalizacji w kieleckim ratuszu.

Równolegle władze miasta muszą pracować nad podpisaniem porozumienia o przebudowie zarówno z PKP jak i PLK. Kolejnym etapem będą szczegółowe rozmowy na temat umów. - To są trudne negocjacje, bo w tle są duże pieniądze i spora odpowiedzialność. Każde spotkanie posuwa sprawę do przodu, chociaż nie tak szybko jak byśmy sobie życzyli. Z uwagi dość dużego ryzyka ze strony przede wszystkim PLK potrzebne jest jeszcze kilka spotkań. To dosyć nietypowa sprawa, bo w przebudowę zaangażowane jest kilka podmiotów - tłumaczy Artur Hajdorowicz.  

Przypomnijmy, że modernizacja dworca PKP ma kosztować około 20 milionów złotych. Powinien zostać przebudowany do 2023 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ