Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Kiedy remont dworca PKP? "Rozmowy są trudne"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Kiedy remont dworca PKP? "Rozmowy są trudne"

Kielce / 16 stycznia 2019 / Tekst

W ostatni piątek urzędnicy z kieleckiego ratusza spotkali się z władzami PKP S.A i Polskich Linii Kolejowych w sprawie przebudowy dworca PKP. Omawiano kwestię połączenia modernizacji linii kolejowej nr 8 z budową parkingu nad torami.

Wydaje się, że to będzie największe wyzwanie podczas planowanego remontu. PLK są odpowiedzialne za remont linii nr 8 w Kielcach. To element potężnej inwestycji wartej blisko 1,5 miliarda złotych, a zakładającej m.in. wymianę torów na trasie Warszawa-Kraków. Natomiast zadaniem miasta jest budowa parkingu nad torami przy nowym dworcu. - W piątek po raz pierwszy PLK przyjechało z projektantami, którzy zajmują się  modernizacją linii kolejowej nr 8. Pokazali nam koncepcje przebudowy układu torowego w Kielcach z już nałożoną koncepcją naszego parkingu. Jesteśmy na dobrej drodze, żeby poprawić i scalić oba projekty. Chodzi tu o kwestie m.in. słupów, wysokości płyty, sposobu mocowania przewodów trakcyjnych - mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor wydziału rozwoju i rewitalizacji w kieleckim ratuszu.

Równolegle władze miasta muszą pracować nad podpisaniem porozumienia o przebudowie zarówno z PKP jak i PLK. Kolejnym etapem będą szczegółowe rozmowy na temat umów. - To są trudne negocjacje, bo w tle są duże pieniądze i spora odpowiedzialność. Każde spotkanie posuwa sprawę do przodu, chociaż nie tak szybko jak byśmy sobie życzyli. Z uwagi dość dużego ryzyka ze strony przede wszystkim PLK potrzebne jest jeszcze kilka spotkań. To dosyć nietypowa sprawa, bo w przebudowę zaangażowane jest kilka podmiotów - tłumaczy Artur Hajdorowicz.  

Przypomnijmy, że modernizacja dworca PKP ma kosztować około 20 milionów złotych. Powinien zostać przebudowany do 2023 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna