Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Już w sobotę Noc Muzeów

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Już w sobotę Noc Muzeów

świętokrzyskie / 18 maja 2018 / Tekst

Z soboty na niedzielę nie warto wcześnie kłaść się spać, bowiem odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Jak co roku będzie można bezpłatnie zwiedzać większość kieleckich i świętokrzyskich instytucji kultury.

W akcję włączyły się m.in. Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Narodowe, Centrum Geoedukacji czy Wzgórze Zamkowe. – Zwiedzający, oprócz tego, że bezpłatnie będą mogli zobaczyć nasze stałe ekspozycje w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej i wystawę Salve w Instytucie Dizajnu, w hallu ID będą mogli zobaczyć tango milonga wykonywane przez profesjonalistów, a także samodzielnie spróbować zatańczyć pod ich okiem – mówi dyrektor Wzgórza Zamkowego, Rafał Nowak. Muzea czynne będą dla zwiedzających od godziny 19.00 do północy.

W Noc Muzeów włącza się też szereg innych instytucji kultury i ośrodki naukowe, takie jak Muzeum Zabawek i Zabawy, Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach czy Centrum Nauki Leonardo Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.

Instytut Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Podklasztornej 117 otworzy swoje galerie, pracownie i korytarze wszystkim zainteresowanym sztuką i projektowaniem, zarówno kandydatom chcącym podjąć studia, jak i pasjonatom szeroko pojętej twórczości plastycznej oraz mieszkańcom Kielc i regionu świętokrzyskiego w każdym wieku. Początek wydarzenia planowany jest w sobotę, 19 maja o godzinie 18, a zakończenie już w niedzielę, 20 maja o godzinie pierwszej.

W sobotę, w godzinach między17 a 22, Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim czeka na pasjonatów nauki i dobrej zabawy.

Tego wieczoru wrażeń nie zabraknie. Warsztaty naukowe zostaną poprowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pracowników Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, a dodatkową atrakcję zapewni główny sponsor „Nocy Muzeów” – PGE Obrót S.A. w postaci niezwykłego koncertu muzyki … laserowej.

Na wszystkie atrakcje wstęp wolny. Noc Muzeów w Podzamczu Chęcińskim przygotowuje Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Urząd Marszałkowski w Kielcach we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i Polską Grupą Energetyczną

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna