Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Jutro dziesiąta rocznica katastrofy smoleńskiej. Senator złoży kwiaty i znicze

czwartek, 09 kwietnia 2020 12:28 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jutro będziemy obchodzili dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej. W miejscach upamiętniających to tragiczne wydarzenie wieńce i znicze złoży senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń.

Przypomnijmy, że 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęła 96-osobowa delegacja, z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, udająca się na uroczystości upamiętniające osiemdziesiątą rocznicę Zbrodni Katyńskiej. – Pandemia nie zwalnia nas z pamięci o tych osobach. Postanowiłem, żeby w sposób symboliczny, jako przedstawiciel lokalnej społeczności, złożyć w miejscach pamięci wieńce i zapalić znicze. Szczególnie w Kielcach jest tych miejsc wiele – mówi senator Krzysztof Słoń.

Wśród miejsc pamięci parlamentarzysta wymienia tablicę na bazylice katedralnej, głaz na kieleckiej Grabinie z ziemią z Katynia i Smoleńska oraz niedawno odsłonięty pomnik Przemysława Gosiewskiego, a także Pomnik Katyński. – Najważniejsza jest nasza pamięć. Przyjdą jeszcze takie czasy, że będziemy mogli obchodzić te uroczystości razem. Dziś hołd i szacunek musimy oddać w swoim sercu – dodaje senator i zachęca do pamięci o innych miejscach upamiętniających te wydarzenia.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO