Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Jeszcze nie poznamy wykonawcy laboratorium GUM. Finał przetargu kolejny raz przełożony

poniedziałek, 06 lipca 2020 13:50 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Do 14 lipca Główny Urząd Miar wydłużył termin otwarcia ofert w przetargu na budowę nowoczesnych laboratoriów w Kielcach. Oficjalnym powodem takiej decyzji jest duża liczba pytań od potencjalnych wykonawców.

Przypomnijmy, że już na koniec czerwca planowano uroczystość symbolicznego wbicia łopaty pod najbardziej oczekiwaną inwestycję w naszym mieście. Procedurę przetargową przedłużono jednak do 6 lipca ze względu na konieczność odpowiedzi na wiele pytań od oferentów.

Okazało się, że to zbyt optymistyczne założenie i datę otwarcia ofert przesunięto po raz kolejny, tym razem na 14 lipca. – Czekamy na to wielkie dla nas wydarzenie. W związku z tym, że ten projekt jest wyjątkowy, bo nie znam innego tego typu przedsięwzięcia w Polsce, to mamy wiele pytań, na które musimy odpowiedzieć. Postanowiliśmy więc kolejny raz zmienić termin rozstrzygnięcia przetargu  – tłumaczy Sebastian Margalski, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji GUM.

Jak zapewnia nasz rozmówca, 14 lipca ma być datą ostateczną. – Otworzymy oferty i dowiemy się, kto wykona dla nas ten fantastyczny projekt – dodaje.

Dużo pytań to zdaniem Sebastiana Margalskiego efekt oryginalności danego projektu. – Jest on „szyty na miarę” i wyjątkowy na skalę europejską. Laboratoria metrologiczne z założenia są to miejsca, gdzie dokonywane będą pomiary o najwyższej skali dokładności. Tego typu pomieszczenia muszą być wyizolowane od wszelkich zakłóceń środowiskowych, drgań, czy pól magnetycznych i spełniać najsurowsze wymagania – wyjaśnia naczelnik Wydziału Informacji i Promocji GUM.

Jeśli do otwarcia ofert dojdzie w połowie lipc,a to prawdopodobnie w sierpniu poznamy wykonawcę laboratorium GUM w Kielcach. Całość inwestycji ma kosztować 140 milionów złotych. Środki będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz m.in. z wkładu Politechniki Świętokrzyskiej. Laboratoria staną przy ulicy Wrzosowej obok Starostwa Powiatowego.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO