Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Jest pomysł na zagospodarowanie doliny Silnicy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI KIELCE

Jest pomysł na zagospodarowanie doliny Silnicy

08 lipca 2016 / Tekst

Projekt architekta Jakuba Heciaka zwyciężył w konkursie na sporządzenie dokumentacji "Parku wodnego w dolinie Silnicy" organizowanym przez Urząd Miasta. Zwycięzca otrzyma 70 tysięcy złotych, a kielecki Ratusz prawa autorskie, dzięki którym będzie w przyszłości mógł zrealizować projekt.

Konkurs dotyczył pomysłu na zagospodarowanie podmokłych terenów pomiędzy ulicami Pocieszka i Jesionową. Znajdują się tam obecnie dwa oczka wodne. Urząd Miasta planuje zorganizowanie w tym miejscu infrastruktury pozwalającej na bierny wypoczynek. Jak mówi Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Spraw Przestrzennych kieleckiego Ratusza, o przewadze projektu Jakuba Heciaka nad innymi zadecydowało między innymi poszanowanie naturalnych walorów tego miejsca. - Zwycięska praca, dość szybko wyłoniona na tle innych cechuje się dbałością o nienaruszenie naturalnego charakteru krajobrazu i umiarem w zastosowaniu elementów artystycznych. W projekcie znalazły się elementy małej architektury, pewne detale, drewniane pomosty i kameralne miejsca, w których można usiąść i wypocząć - podkreśla.

W konkursie została również wyróżniona praca Urszuli Paluch i Łukasza Fatygi. Autor projektu nagrodzonego główną nagrodą otrzyma 70 tysięcy złotych, a wyróżnionej - 7 tysięcy złotych. W zamian  Urząd Miasta przejmie prawa autorskie , co oznacza, że będzie mógł sięgnąć do projektów w momencie realizacji inwestycji, a także dokonać w nich modyfikacji, polegających na przykład na połaczeniu prac lub usunięciu z nich niektórych elementów. Pracownicy Urzędu Miasta liczą również na sugestie mieszkańców co do zagospodarowania tych terenów. Na razie nie jest jeszcze znany termin rozpoczęcia inwestycji.

ZOSTAW KOMENTARZ