Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Jedni wyrażali sprzeciw, drudzy poparcie. Podwójna manifestacja w sprawie profesora Chazana

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Jedni wyrażali sprzeciw, drudzy poparcie. Podwójna manifestacja w sprawie profesora Chazana

Kielce / 25 kwietnia 2018 / Tekst

Niedawno na konsultanta wojewódzkiego do spraw ginekologii i położnictwa powołany został profesor Bogdan Chazan. W tej sprawie przy Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się dwie manifestacje – jedna przeciwko tej nominacji, druga w obronie profesora Chazana.

Po stronie przeciwników profesora Chazana pojawili się przedstawiciele takich środowisk jak KOD, partia Razem czy SLD. Według nich nominacja tego specjalisty jest niezrozumiała i skandaliczna, ponieważ między innymi nie zgadza się na aborcję w przypadku poważnej wady płodu. Agata Wojda z Platformy Obywatelskiej mówi, że powołanie prof. Chazana na stanowisko konsultanta jest zagrożeniem dla kobiet i politycznym naciskiem na lekarzy. - Apelujemy do rozsądku pani wojewody z racji funkcji, którą piastuje, a także jej resztek godności i podstawowych zasad empatii. Liczymy na to, że ta kontrowersyjna kandydatura zostanie odwołana oraz na to, że z grona świętokrzyskich medyków zostanie wybrana osoba, która będzie kontynuowała misję profesora Rokity [poprzedniego konsultanta ds. położnictwa i ginekologii – red.] - mówiła Agata Wojda.

Zdaniem kontrmanifestantów z Fundacji Pro – prawo do życia profesor Chazan jest doskonałym ekspertem w zakresie ginekologii i ma duże zasługi dla rozwoju medycyny. - W tym momencie grupa środowisk proaborcyjnych domaga się odwołania kompetentnego człowieka tylko dlatego, że nie zgadza się na mordowanie ludzi. Ten człowiek jest wielką szansą dla województwa i dla poprawienia standardów. Manifestujący z powodów ideologicznych sprzeciwia się naukowej medycynie – mówił Adam Kulpiński, szef Fundacji Pro.

Przeciwnicy profesora Chazana przekazali wojewodzie Agacie Wojtyszek petycję, w której domagają się rezygnacji z tego specjalisty. Jak powiedziała wojewoda profesor Chazan to najlepszy kandydat na stanowisko konsultanta do spraw ginekologii i położnictwa. - Uważam, że jest to bardzo dobry człowiek, najlepszy, jaki mógł trafić się naszemu województwu. Zobowiązuje tytuł profesora i ogromne dokonania naukowe oraz zawodowe. Myślę, że zarówno lekarze pracujący w dziedzinie ginekologii i położnictwa, jak i pacjentki będą mogły otrzymać od pana profesora wsparcie w najwyższym standardzie – komentowała wojewoda Agata Wojtyszek.

ZOSTAW KOMENTARZ