Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Jaka będzie przyszłość pielęgniarstwa?

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Jaka będzie przyszłość pielęgniarstwa?

Kielce / 14 września 2018 / Tekst

„Współczesne pielęgniarstwo – dynamika zmian i wezwanie do działania” - pod takim hasłem odbywa się trwający na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach XIV Kongres Pielęgniarek Polskich. Bierze w nim udział ponad 300 osób.

Jednym z tematów dyskusji jest rola, jaką pełni nauka w tym, jak współcześnie wygląda zawód pielęgniarki. – Dzisiejsze podejście do prowadzenia badań naukowych zwraca szczególną uwagę na ich użyteczność. To, co jest przedmiotem badań powinno być ważne dla rozwoju praktyki, czyli na przykład dla poprawy jakości, bezpieczeństwa czy dostępności do świadczeń zdrowotnych – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Grażyna Wójcik, prezes zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

Kielecka uczelnia jest jedną z tych placówek, które kształcą najwięcej pielęgniarek. Już niebawem poziom nauczania może na niej być jeszcze lepszy. UJK przygotowuje się do ważnych inwestycji związanych z rozbudową bazy wykładowej wydziału lekarskiego i nauk o zdrowiu. – Planujemy uruchomić Centrum Symulacji Medycznej dla pielęgniarek. Przymierzamy się też do budowy nowego budynku naukowo-dydaktycznego. Dzięki temu kształcenie będzie się odbywało w jeszcze lepszych warunkach - poinformowała Dorota Kozieł, prodziekan Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UJK.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach przyjmuje na pierwszy roku studiów pielęgniarskich 75 osób. Łącznie świętokrzyskie uczelnie wypuszczają na rynek pracy około 200 pielęgniarek rocznie.

ZOSTAW KOMENTARZ