Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Inwestycyjny budżet Kielc na 2018 rok

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Inwestycyjny budżet Kielc na 2018 rok

Kielce / 14 listopada 2017 / Tekst

1 miliard 400 milionów złotych - tyle wyniesie przyszłoroczny budżet Kielc. Dochody miasta w porównaniu do tego roku mają wzrosnąć o 20 milionów. Najważniejszym założeniem będzie wykorzystanie środków unijnych.

Te będą wykorzystane przy inwestycjach, które władze miasta zrealizują w przyszłym roku bądź już są realizowane. Mowa o dokończeniu budowy ulicy Pileckiego oraz przebudowie ulic Wapiennikowej i Cmentarnej. Najważniejszym zadaniem będzie jednak remont dworca PKS, który ma się rozpocząć na początku 2018 roku. - Będzie to budżet inwestycyjny. Musimy wykorzystać środki unijne, bo prawdopodobnie to ostatnia szansa na tak duże dofinansowanie - mówi skarbnik miasta, Barbara Nowak.

Dotacje z Unii Europejskiej wzrosną o 13%, co oznacza 133 dodatkowych milionów złotych w budżecie. Problemem może okazać się dotacja oświatowa, która będzie o 7 milionów mniejsza niż w tym roku. - Wzrosła liczba zatrudnionych nauczycieli i potrzebujemy pieniędzy na ich utrzymanie. Mamy nadzieję, że otrzymamy większe fundusze niż wynika to z rządowych ustaleń - wyjaśnia Barbara Nowak.

Dobrą informacją jest to, że władze miasta nie planują podwyżki żadnego z podatków ani dodatkowych opłat. Dochody miasta wyniosą blisko 1,3 miliarda złotych, natomiast deficyt będzie na poziomie 139 milionów złotych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna