Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[INTERWENCJA] Mieszkańcy chcą powrotu kluczowych kursów linii 19

piątek, 04 września 2020 12:06 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Kielczanie dojeżdżający z okolic Źródłowej na kielecki Słowik narzekają na zlikwidowane kursy linii 19. Jak mówią, skasowane zostały akurat te godziny, które pokrywały się z godzinami wyjść z pracy.

O problemie poinformowała nas jedna ze słuchaczek radia eM. Chodzi m. in. o kurs o godzinie 14:28 ze Źródłowej, który przed likwidacją dojeżdżał do Nowin. Dodaje, że następny kurs linii 19 o godzinie 14:50 jest zbyt zatłoczony i niekiedy w ogóle nie da się z niego skorzystać.

Słuchaczka próbowała alternatywnej, przesiadkowej opcji np. połączenia linii nr 4 do Krakowskiej, a następnie 27 na Słowik, ale wbrew zapewnieniom urzędników miejskich linie te nie pokrywają się i w efekcie pasażerowie muszą czekać nawet kilkanaście minut, co dodatkowo wydłuża czas dojazdu do domu.

Jak informuje Barbara Damian, dyrektor kieleckiego ZTM, linia 19 została zmieniona na prośbę mieszkańców Bolechowic w gminie Sitkówka-Nowiny, którzy chcieli szybciej dojeżdżać do Kielc, co wpłynęło na zmiany godzin na końcowych przystankach. Nadmienia przy tym, że kursy tej linii będą jeszcze przesuwane. Dodatkowo zmianom mają ulec także linie 27, 28 oraz inne peryferyjne kursy, które finalnie wjadą na dworzec, co z kolei ma zsynchronizować połączenia.

Zmiany w kursowaniu miejskich autobusów mają być wprowadzane do końca tego roku.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO