Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Impuls wycofał się z tegorocznych zawodów ERC. Powodem koronawirus

czwartek, 03 września 2020 14:30 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: Impuls
Weronika Kępa

Kielecki zespół Impuls podjął decyzję o wycofaniu się z tegorocznych zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge. „Dwóch członków naszego zespołu zostało objętych kwarantanną z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2”.

Zespół wydał oficjalne oświadczenie dotyczące podjętej przez nich decyzji. „Rok 2020 jest czasem trudnym dla nas wszystkich. Powszechne zagrożenie dla zdrowia spowodowane rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 wpłynęło znacząco na nasze życie. (...) Pomimo tych trudności kilka miesięcy temu cieszyliśmy się z pozytywnych informacji dotyczących organizacji ERC2020 w Kielcach i z radością rozpoczęliśmy przygotowania do obrony tytułów z 2018 i 2019 roku”, czytamy.

Ekipa przyznaje, że ostatnie dni okazały się dla niej wyjątkowo trudne. „Dwóch członków naszego zespołu zostało objętych kwarantanną z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Ich stan jest dobry i w tej chwili ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo”.

Fani robotyki, mając na uwadze zdrowie wszystkich uczestników, podjęli decyzję o wycofaniu się z tegorocznej edycji zawodów. „Wszystkim pozostałym zespołom życzymy udanego startu, ich członkom dużo zdrowia, a kibicom biorącym udział w wydarzeniu miło spędzonego czasu na terenie Politechniki Świętokrzyskiej”.

Przypomnijmy, że kielecki zespół Impuls zdobył mistrzostwo świata w zawodach łazików marsjańskich University Rover Challange oraz już dwukrotnie zdobył drugie miejsce w zawodach ERC. Był więc jednym z tegorocznych faworytów. Gra miała się toczyć o wysoką stawkę - dołączenie do grona profesjonalistów z NASA i ESA pracujących przy symulacji misji na Marsa.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO