Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Ile Targi Kielce wydały na pandemię?

piątek, 11 września 2020 12:09 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Ponad 100 tysięcy złotych – tyle w przybliżeniu kosztowało Targi Kielce zabezpieczenie Międzynarodowego Salon Przemysłu Obronnego przed koronawirusem.

Choć jak na razie dokładna suma nie jest znana, to wiadomo już, że wprowadzenie wszystkich zabezpieczeń było dla spółki mocnym ciosem finansowym. Najwięcej kosztowały bramki dekontaminacyjne, które ustawiono przy wejściach do Targów. Każde z sześciu urządzeń to wydatek rzędu 13 tysięcy złotych. Doliczyć należy do tego także specjalny środek odkażający, płyny dezynfekcyjne oraz dodatkową obsługę.

- Poszliśmy kilka kroków dalej, niż wymogi bezpieczeństwa. Zakupiliśmy m. in. jednorazowe słuchawki, przez które tłumaczone są przemówienia  - mówi Urszula Kołodziejczyk z Targów Kielce.

Dyrekcja spółki zapewnia, że nie są to pieniądze stracone, ponieważ np. bramki będą wykorzystywane przy innych imprezach targowych, aż do zakończenia pandemii.

Jak na razie nieznany jest całościowy wynik finansowy tegorocznego MSPO w Kielcach, a przede wszystkim to, ile i czy Targi Kielce zarobiły na imprezie.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO