do siego roku

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»I Onkopiknik za nami. Zainteresowanie było bardzo duże

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

I Onkopiknik za nami. Zainteresowanie było bardzo duże

10 marca 2018 / Tekst

Około 100 osób wzięło udział w I  Świętokrzyskim Onkopikniku zorganizowanym w Domu Kultury Zameczek w Kielcach. Podczas spotkania panie mogły skorzystać nie tylko z darmowych konsultacji  z lekarzami onkologami, ale także z badań USG czy cytologii.

-Bardzo się cieszymy że nasze wydarzenie organizowane razem ze Stowarzyszeniem Niebieski Motyl spotkało się z tak dużym zainteresowaniem. Chcielibyśmy, aby to była akcja cykliczna. W planach mamy także inne wydarzenia profilaktyczne. Wszystko po to, by uświadomić społeczeństwo jak bardzo potrzebne są regularne badania - powiedział dr Kamil Zalewski, specjalista ginekologii onkologicznej z Kliniki Ginekologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Podczas onkopikniku przedstawiciele Stowarzyszenia Niebieski Motyl  oraz dyrektor ŚCO - prof. Stanisław Góźdź podpisali umowę o współpracy.  - Nasze Stowarzyszenie tworzą  kobiety  dotknięte nowotworem jajnika, macicy czy piersi. Jesteśmy po to, by wspierać siebie nawzajem a także pozostałe kobiety cierpiące na nowotwór. Chcemy też uświadamiać społeczeństwo właśnie poprzez organizację takich wydarzeń jak onkopiknik.  Robimy wszystko, by chorym było lżej - walczymy o te kobiety. Bardzo się cieszę, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii wyraziło chęć współpracy i mogliśmy podpisać umowę. Liczymy, że i tu znajdzie się grupa kobiet gotowa do działania, ŚCO udostępnia swoje  pomieszczenia, lekarzy - to bardzo dużo, my służymy pomocą, podpowiemy jak zacząć - powiedziała Agata Ślazek, prezes Stowarzyszenia.

W wydarzeniu wzięła udział między innymi pani Katarzyna. - Bardzo się cieszę, że takie akcje są organizowane w naszym województwie. Są one potrzebne. Kobiety powinny się badać.  Ale też powinny  mieć do tych badań dostęp - powiedziała .

Podczas spotkania zainteresowani mogli także zmierzyć poziom cukru we krwi, czy ciśnienia tętniczego a także wysłuchać wykładów lekarzy onkologów. Nie zabrakło także kącika urody, czy atrakcji dla dzieci.

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna