Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Hungarica zagra w WDK-u

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

Hungarica zagra w WDK-u

Kielce / 20 marca 2019 / Tekst
Hungarica zagra w WDK-u Fot. Archiwum zespołu

Koncert węgierskiego zespołu Hungarica odbędzie się w sobotę o godzinie 18 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Poinformował o tym Mirosław Gębski, starosta kielecki.

Pierwotnie występ grupy miał znaleźć się w programie oficjalnych obchodów Dnia Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, jednak decyzję o jego odwołaniu podjął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Zespół zaprezentuje się jednak przed publicznością 23 marca w Wojewódzkim Domu Kultury. Koncert organizuje Starostwo Powiatowe w Kielcach. – Salę użyczył nam Urząd Marszałkowski  Czytałem wiele komentarzy i słów oburzenia na decyzję o odwołaniu koncertu. Wiele osób zwracało się do mnie osobiście, żeby ten występ mógł się odbyć i nie doszło do pewnej niezręczności politycznej. Warto przypomnieć, że głównym sponsorem grupy jest Rząd Węgier. Fake newsy o ich nielegalnej działalności są więc wyssane z palca i byłoby niestosownością, gdyby Hungarica nie zagrała w naszym mieście. Dodam, że ten zespół, chyba jako jedyny na świecie, śpiewa tak dużo o polsko-węgierskiej historii. Mówią m.in. o żołnierzach zamordowanych w Katyniu i o generale Bemie – tłumaczy starosta Mirosław Gębski.

W najbliższych dniach przedstawione zostaną szczegóły wydarzenia. – Tak jak nie udało się zatrzymać Marszu Niepodległości, tak również nie udało się zatrzymać tego koncertu – dodaje starosta kielecki.

ZOSTAW KOMENTARZ