Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

Gracze w Targach Kielce. Trwają targi GameON

sobota, 22 czerwca 2019 08:10 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Wirtualna rzeczywistość i rozgrywki e-sportowe, ale także gry retro i poważna debata o cyberbezpieczeństwie. To wszystko czeka na chętnych na targach Game-ON, które odbywają się w Targach Kielce od 22 do 23 czerwca.

W ramach międzynarodowego turnieju CS:GO Goodgame League 2019 będzie można obejrzeć rozgrywki czołowych graczy rozgrywek e-sportowych. Od kilku lat pojawiają się postulaty, by wprowadzić ten rodzaj współzawodnictwa z do programu Igrzysk Olimpijskich.

– E-sport to już nie tylko gra, lecz prawdziwa dyscyplina sportu. Zawodnicy niejednokrotnie muszą dźwigać sprzęt, jeżdżąc z turnieju na turniej. Ostatnio popularny stał się również tryb VR, w którym trzeba poradzić sobie z poruszaniem się w wirtualnej rzeczywistości. Nie jest to tak proste, jak wszystkim się wydaje. Na pewno warto spróbować – zachęca Jakub Nogaj z Targów Kielce. Ale z wirtualną rzeczywistością będą  mogli się zmierzyć nie tylko zawodnicy, lecz i osoby odwiedzające targi. Wygraną będzie „lot życia”. Organizatorzy nie zdradzają jednak żadnych szczegółów na jego temat.

Bardzo ważnym punktem wydarzenia będzie konferencja Safety ON, dotycząca cyberbezpieczeństwa. – Statystyki mówią, że co 18 sekund ktoś w Polsce pada ofiarą ataku hakerskiego. To bardzo poważny problem, o którym mówi się wciąż za mało – uważa Nogaj.

Dla fanów starszych gier organizatorzy targów przygotowali Strefę Retro. Staną w niej kultowe konsole i komputery, takie jak Sega, Nintendo, Pegasus, Amiga, Atari czy Commodore. To na nich będzie można zagrać w gry takie, jak Super Mario Bros czy Tetris.

Posłuchaj rozmowy z Jakubem Nogajem z Targów Kielce:

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO