Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Geo-czwartki w Centrum Geoedukacji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Geo-czwartki w Centrum Geoedukacji

Kielce / 12 lutego 2018 / Tekst

Geopark Kielce-Centrum Geoedukacji rozpoczyna cykl spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata nauk o Ziemi. „Spotkania geo-czwartkowe” to kolejna edukacyjna propozycja skierowana do mieszkańców regionu.

Raz w miesiącu, w czwartek, Centrum Geoedukacji gościć będzie znanego naukowca, który w przystępny sposób podzieli się wiedzą z zakresu szeroko pojętego środowiska przyrodniczego.

- Geo-czwartki w Centrum Geoedukacji to pomysł cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi reprezentującymi różne dziedziny wiedzy, jak również prosta a zarazem efektywna forma popularyzacji nauki - informuje Michał Poros, kierownik placówki działającej w ramach Geoparku Kielce.

Pierwszy, inauguracyjny geo-czwartek odbędzie się już 15 lutego. Spotkanie poprowadzi znakomity paleontolog Państwowego Instytutu  Geologicznego,  badacz National Geographic Explorer – dr Piotr Szrek. Odkrywca m.in. skamieniałości ogromnych dewońskich ryb pancernych z  rodzaju Dunkleosteus,  o których można było bardzo dużo usłyszeć w ostatnich tygodniach.  Dr Szrek w swoim wystąpieniu przedstawi najnowsze odkrycia paleontologiczne z rejonu Gór Świętokrzyskich.

Początek spotkania o godz. 17.30, w Centrum Geoedukacji. Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna