Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Geo-czwartki w Centrum Geoedukacji

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

Geo-czwartki w Centrum Geoedukacji

Kielce / 12 lutego 2018 / Tekst

Geopark Kielce-Centrum Geoedukacji rozpoczyna cykl spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata nauk o Ziemi. „Spotkania geo-czwartkowe” to kolejna edukacyjna propozycja skierowana do mieszkańców regionu.

Raz w miesiącu, w czwartek, Centrum Geoedukacji gościć będzie znanego naukowca, który w przystępny sposób podzieli się wiedzą z zakresu szeroko pojętego środowiska przyrodniczego.

- Geo-czwartki w Centrum Geoedukacji to pomysł cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi reprezentującymi różne dziedziny wiedzy, jak również prosta a zarazem efektywna forma popularyzacji nauki - informuje Michał Poros, kierownik placówki działającej w ramach Geoparku Kielce.

Pierwszy, inauguracyjny geo-czwartek odbędzie się już 15 lutego. Spotkanie poprowadzi znakomity paleontolog Państwowego Instytutu  Geologicznego,  badacz National Geographic Explorer – dr Piotr Szrek. Odkrywca m.in. skamieniałości ogromnych dewońskich ryb pancernych z  rodzaju Dunkleosteus,  o których można było bardzo dużo usłyszeć w ostatnich tygodniach.  Dr Szrek w swoim wystąpieniu przedstawi najnowsze odkrycia paleontologiczne z rejonu Gór Świętokrzyskich.

Początek spotkania o godz. 17.30, w Centrum Geoedukacji. Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszej rezerwacji.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna