Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»GDDKiA świętuje na targach

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

GDDKiA świętuje na targach

Kielce / 14 maja 2019 / Tekst

Na Targach AUTOSTRADA-POLSKA wystawcą, który przedstawia jedną z najciekawszych ofert zwiedzającym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jej ekspozycja nie tylko pozwala przenieść się w czasie dzięki zabytkowym maszynom, ale również daje nam szansę na pomoc innym.

Nie powinniśmy być zdziwieni, ponieważ GDDKiA świetuje w tym roku dwustulecie istnienia Centralnej Administracji Drogowej. – W związku z tym na targi przyjechała z Muzeum Drogownictwa w Szczucinie wystawa historyczna: trzy maszyny drogowe z lat międzywojennych. Wśród nich walec, zrywarka i ceglarka. To pewien kontrast w zestawieniu z najnowocześniejszym sprzętem, który widzimy na wystawie – mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik kieleckiego oddziału GDDKiA.

Instytucja przygotowała także specjalną ekspozycję pokazującą współczesne inwestycje. – Prezentujemy tu projekty zrealizowane w ostatnich latach. To trzy tysiące dróg krajowych i autostrad, które możemy podziwiać na planszac, a także inwestycje w budowie – informuje Małgorzata Pawelec.

Okazuje się, że zwiedzający mogą w trakcie targów...oddać krew i pomóc jej potrzebującym. – Tym drogocennym darem możemy podzielić się w specjalnym krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – dodaje pani rzecznik. Można to zrobić także w jednym z 21 Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w dowolnym momencie, podając hasło zbiórki „200 lat Administracji Drogowej” .

ZOSTAW KOMENTARZ