Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»"Gaudemus igitur" na Kieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku "Ponad Czasem"

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

"Gaudemus igitur" na Kieleckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku "Ponad Czasem"

Kielce / 09 października 2018 / Tekst

450 słuchaczy Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem" rozpoczęło dziś nowy rok akademicki. Uroczysta inauguracja odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

 

Kielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku "Ponad Czasem" powstał w 2015 roku. W pierwszym roku jego działalności na zajęcia uczęszczało 180 słuchaczy. Teraz liczba ta wzrosła do 450. Studenci to w większości kobiety w wieku od 55 do 80 lat. Największą grupę stanowią słuchacze w wieku od 60 do 70 lat. Pochodzą oni głównie z Kielc, ale na zajęcia dojeżdżają również osoby z Masłowa, Zagnańska, Piekoszowa, Chęcin czy Bodzentyna.

Uczelnia oferuje swoim studentom zajęcia w 26 grupach zainteresowań, które odbywają się w całym mieście przy współpracy z różnymi instytucjami.

- Jest fotografia, turystyka, historia Kielc w formie spacerów po mieście, historia sztuki, taniec, gimnastyka w wodzie, gimnastyka na sali, organizujemy też wycieczki, różne wczasy, również rehabilitacyjne. Za kilka dni organizujemy zabawę integracyjną z DJ, bierzemy udział w różnych projektach, dlatego myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie - informuje Janina Łucak, prezes Kieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Ponad Czasem".

W programie inauguracji nowego roku akademickiego nie mogło zabraknąć uroczystej immatrykulacji oraz odśpiewania "Gaudeamus igitur". Spotkanie zakończył wykład prof. Marii Szyszkowskiej pt. "Wolność i zniewolenie".

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna