Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»[FOTO/VIDEO] Budowa Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej UJK

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI KIELCE

[FOTO/VIDEO] Budowa Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej UJK

21 czerwca 2018 / Tekst

Kamień węgielny pod budynek Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego został dziś wmurowany w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Przypomnijmy, że Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej powstaje obok Biblioteki Uniwersyteckiej i Centrum Języków Obcych przy ul. Świętokrzyskiej. Budowa rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Będzie to pięciokondygnacyjny budynek, do którego przeniosą się trzy instytuty Wydziału Humanistycznego. - Po raz pierwszy w historii uczelni Wydział Humanistyczny, a więc: Instytut Dziennikarstwa i Informacji, Filologii Polskiej oraz Instytut Historii, znajdą się w jednym miejscu. Obecnie studenci dziennikarstwa uczą się w Centrum Języków Obcych a studenci historii i filologii polskiej na Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym - podkreśla  dr Tomasz Chrząstek, kierownik Instytutu Dziennikarstwa i Informacji.

Warto dodać, że  na budowę nowego budynku władze uczelni pozyskały  dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - W ubiegłym roku maiłem ten zaszczyt przekazać środki na budowę wydziału, który będzie służył znakomitym humanistom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. To, co dziś widzimy, czyli stopień zaawansowania prac, jest dobrym symbolem tego, w jaki sposób uczelnia się rozwija - mówił wicepremier Jarosław Gowin podczas swojej wizyty w Kielcach. Minister zapewnił, że kielecka uczelnia w dalszym ciągu będzie mogła liczyć na wsparcie ministerstwa.

Łączny koszt budowy Centrum to ponad 28 mln złotych. Łączny koszt dotacji to 18 mln złotych. Budowa ma się zakończyć w przyszłym roku.  - Chcemy się tu wprowadzić jesienią 2019 roku. Zostały już zakończone prace na poziomie -1, który służyć będzie studentom dziennikarstwa. Znajdzie się tu nowoczesne studio radiowe,  telewizyjne i studio montażu - informuje prof. Jacek Semaniak, rektor UJK. 

Studenci nie ukrywają, że już nie mogą się doczekać momentu, w którym rozpoczną naukę w nowej siedzibie. - Nie tylko zmienią się warunki, ale też pojawią nowe perspektywy i możliwości. Zwłaszcza dla nas, studentów dziennikarstwa - mówi Patryk Wójcik, student pierwszego roku dziennikarstwa.  - Cieszymy się przede wszystkim ze studia radiowego, telewizyjnego i fotograficznego. Do tej pory mieliśmy tylko studio radiowe, z telewizją mogliśmy jedynie zetknąć się w teorii lub podczas krótkich wizyt w siedzibach tego medium. Po przeprowadzce do nowegop budynku będziemy mogli liczyć na jeszcze większą ilość godzin spędzonych na praktycznej nauce - dodał Damian Łownia.

Nowo powstający budynek poświęcił ks. biskup Jan Piotrowski.  

Aby zobaczyć więcej zdjęć kliknij TUTAJZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna