Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»[FOTO/VIDEO] Budowa Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej UJK

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

[FOTO/VIDEO] Budowa Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej UJK

21 czerwca 2018 / Tekst

Kamień węgielny pod budynek Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego został dziś wmurowany w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Przypomnijmy, że Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej powstaje obok Biblioteki Uniwersyteckiej i Centrum Języków Obcych przy ul. Świętokrzyskiej. Budowa rozpoczęła się pod koniec 2017 roku. Będzie to pięciokondygnacyjny budynek, do którego przeniosą się trzy instytuty Wydziału Humanistycznego. - Po raz pierwszy w historii uczelni Wydział Humanistyczny, a więc: Instytut Dziennikarstwa i Informacji, Filologii Polskiej oraz Instytut Historii, znajdą się w jednym miejscu. Obecnie studenci dziennikarstwa uczą się w Centrum Języków Obcych a studenci historii i filologii polskiej na Wydziale Matematyczno - Przyrodniczym - podkreśla  dr Tomasz Chrząstek, kierownik Instytutu Dziennikarstwa i Informacji.

Warto dodać, że  na budowę nowego budynku władze uczelni pozyskały  dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - W ubiegłym roku maiłem ten zaszczyt przekazać środki na budowę wydziału, który będzie służył znakomitym humanistom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. To, co dziś widzimy, czyli stopień zaawansowania prac, jest dobrym symbolem tego, w jaki sposób uczelnia się rozwija - mówił wicepremier Jarosław Gowin podczas swojej wizyty w Kielcach. Minister zapewnił, że kielecka uczelnia w dalszym ciągu będzie mogła liczyć na wsparcie ministerstwa.

Łączny koszt budowy Centrum to ponad 28 mln złotych. Łączny koszt dotacji to 18 mln złotych. Budowa ma się zakończyć w przyszłym roku.  - Chcemy się tu wprowadzić jesienią 2019 roku. Zostały już zakończone prace na poziomie -1, który służyć będzie studentom dziennikarstwa. Znajdzie się tu nowoczesne studio radiowe,  telewizyjne i studio montażu - informuje prof. Jacek Semaniak, rektor UJK. 

Studenci nie ukrywają, że już nie mogą się doczekać momentu, w którym rozpoczną naukę w nowej siedzibie. - Nie tylko zmienią się warunki, ale też pojawią nowe perspektywy i możliwości. Zwłaszcza dla nas, studentów dziennikarstwa - mówi Patryk Wójcik, student pierwszego roku dziennikarstwa.  - Cieszymy się przede wszystkim ze studia radiowego, telewizyjnego i fotograficznego. Do tej pory mieliśmy tylko studio radiowe, z telewizją mogliśmy jedynie zetknąć się w teorii lub podczas krótkich wizyt w siedzibach tego medium. Po przeprowadzce do nowegop budynku będziemy mogli liczyć na jeszcze większą ilość godzin spędzonych na praktycznej nauce - dodał Damian Łownia.

Nowo powstający budynek poświęcił ks. biskup Jan Piotrowski.  

Aby zobaczyć więcej zdjęć kliknij TUTAJZOSTAW KOMENTARZ