Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Ulicami Kielc przeszła Parada Sztukmistrzów!

sobota, 22 sierpnia 2020 18:08 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Podczas parady artyści z Fundacji Sztukmistrze zabrali uczestników w fascynującą podróż po cyrkowym świecie. Były pokazy akrobacji, żonglerki i ekwilibrystyki. Imprezę zakończył widowiskowy pokaz akrobatyki powietrznej.

Parada Sztukmistrzów przeszła ulicami miasta budząc duże zainteresowanie przechodniów. Pochód wyruszył o godzinie 16 z ulicy Sienkiewicza, z odcinka pomiędzy ulicami Dużą i Małą. Następnie zatrzymał się na Placu Literatów, Rynku oraz finalnie dotarł na Plac Artystów.

Parada Sztukmistrzów jest częścią letniego festiwalu Hurra! ART! Wydarzenie jest autorskim projektem Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Jak co roku, podobnie i teraz cieszy się ogromną popularnością. Tematem VI edycji jest „Bliskość”.

Festiwal rozpoczął się dzisiaj (sobota 22 sierpnia) i będzie trwał przez dwa ostatnie, sierpniowe weekendy. Nie będzie żadnej nudy! Propozycji festiwalowych jest mnóstwo – warsztaty online, spotkania plenerowe, występy artystów i liczne spektakle.

Fundacja Sztukmistrze będzie gościć także w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 16 na Placu Artystów. Artyści zaprezentują cyrkowy spektakl pod tytułem „Zgubowisko, czyli dlaczego warto spełniać marzenia?”. Przedstawienie będzie transmitowane online na stronie internetowej www.hurrart.pl.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO