Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

MIASTO

[FOTO] Święto motoryzacji po raz kolejny w Targach Kielce

sobota, 01 lipca 2017 20:33 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Kilkaset tuningowanych samochodów z całego świata, pokazy driftu czy kaskaderskie popisy motocyklowe – to tylko część atrakcji jakie czekają na gości VI edycji Dub IT Tuning Festiwal, które przez weekend odbywa się w Targach Kielce. 

Motoryzacyjne święto kolejny raz zgromadziło do hal targowych tłum mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Nie ma się co dziwić, bo jest to impreza, na której prezentują się właściciele aut zarówno luksusowych, tzw. oldtimerów, czyli klasyków samochodowych oraz tuningowych modeli, których tym razem było aż 250. Z najciekawszych warto wymienić legendarne Maserati Gran Turismo, Lamborghini Huracan, Mustanga GT czy Ferrari 430. Fani motoryzacji z czasów PRL-u też nie mogli narzekać, bo na targach pojawiły się takie perełki jak Fiaty 125p i 126p, Syreny, Polonezy i Trabanty.

Jak co roku goście mogli usiąść na fotelu pasażera i przejechać się z kierowcami specjalizującymi się w drifcie, czyli kontrolowanym poślizgu. Nowością było strefa dla miłośników motocykli, gdzie zawodowcy prezentowali jazdę na jednym kole wraz z wykonaniem różnych akrobacji. 

Dub IT Tuning Festiwal trwa do niedzieli do godziny 17. 

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO