Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»[FOTO] Spotkanie z Szymonem Hołownią przyciągnęło tłumy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

[FOTO] Spotkanie z Szymonem Hołownią przyciągnęło tłumy

Kielce / 11 stycznia 2020 / Tekst

Tłum ludzi przybył w sobotni wieczór do Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach, by spotkać się z Szymonem Hołownią w ramach cyklu "Rozmowy Polaków". Spotkaniu towarzyszyła promocja książki „Teraz albo nigdy”, jednak głównym tematem rozmów były nadchodzące wybory prezydenckie, w których zaproszony gość będzie jednym z kandydatów.

- Zdecydowałem się na udział w wyborach prezydenckich ponieważ jestem przekonany, że Polsce potrzebny jest bezpartyjny prezydent. Pięć lat temu było za wcześnie, za pięć lat z kolei będzie za późno, a teraz znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie potrzebujemy prezydenta, który będzie wolny. Prezydenta mogącego rozsunąć klincz partii, które zaklinowały się, jednocześnie przypominając Polakom, że mimo różnic możemy być nadal jednym narodem – mówił Szymon Hołownia.

Pfogram wyborczy Hołowni będzie się składał z sześciu sektorów, w których znajdą się między innymi: obronność i bezpieczeństwo, redefinicja polskiej roli na arenie międzynarodowej czy przywrócenie ładu i porządku prawnego w Polsce. Jak natomiast Szymon Hołownia postrzega stosunki państwo – kościół?

- Myślę, że zaszły one za daleko i czas na coś co ja nazywam "przyjaznym rozdziałem kościoła od państwa", czyli jasnym pokazaniem gdzie jest kościół, a gdzie jest państwo i zbudowaniem pewnego partnerstwa między nimi. Nie relacji, takiej jak dzisiaj, że kościół jest jakimś żyrantem, bo miejscami tak jest postrzegany. Władza wykorzystuje kościół instrumentalnie do swoich celów. Miejsce kościoła i w ogóle wspólnot religijnych w państwie świeckim jest jasne i nie powinno być co do tego wątpliwości. Natomiast myślę, że przynajmniej ja jako prezydent ograniczałbym publiczną aktywność religijną Głowy Państwa, bo moim zdaniem to posłuży nam wszystkim – tłumaczył kandydat na prezydenta.

Rozmowę z Szymonem Hołownią prowadził dr Bartłomiej Zapała.  

ZOSTAW KOMENTARZ