Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»[FOTO] Radośnie wyśpiewali historię Bożego Narodzenia

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

WIADOMOŚCI KIELCE

[FOTO] Radośnie wyśpiewali historię Bożego Narodzenia

Kielce / 12 stycznia 2020 / Tekst

Wielu kielczan zjawiło się w niedzielny wieczór w kieleckiej Hali Legionów, by posłuchać koncertu z cyklu "Betlejem w Polsce", zatytułowanego „Głośna noc”. Na scenie zaprezentowało się wielu wybitnych artystów, w tym między innymi Mietek Szcześniak, Marek Piekarczyk,  Magda Bereda i Arka Noego.

- Cieszę się, że zostaliśmy zaproszeni na "Betlejem w Polsce". W tym roku śpiewamy trasę pod hasłem "Głośna noc", a nie ma głośniejszego zespołu na świecie jak Arka Noego, który śpiewa, że Bóg jest dobry. Ten cały koncert poświęcony jest miłości Pana Boga do nas - mówił Robert Friedrich Litza z Arki Noego.

Artyści zaprezentowali na scenie utwory bożonarodzeniowe z Polski i różnych stron świata. Pojawiły się również piosenki premierowe, które zostały napisane specjalnie na tę okazję. Oprócz tego wykonawcy przedstawili słuchaczom swoją historię Bożego Narodzenia. Występujący muzycy podkreślali znaczenie tego wydarzenia: - My właściwie kontynuujemy tę tradycję, która istniała od początku kościoła. Mamy tutaj kolędy i z czwartego i szesnastego wieku. Miło jest, że przedłużamy tę tradycję i tworzymy nowe pieśni - mówił Mietek Szcześniak.

Oprócz Arki Noego na scenie zaprezentowali się również Natalia Niemen, Marek Piekarczyk, Magda Bereda, Kasia Wilk, a także Skubas, dla którego tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe: - Zdecydowałem się wziąć udział, bo chciałem wyjść ze swojej strefy komfortu. Warto się czasem wyzbyć swoich uprzedzeń i przekonań by spróbować czegoś nowego - mówił Skubas.

Wszyscy uczestnicy dzisiejszego koncertu świetnie się bawili. Było też dzielenie się opłatkiem, który na scenie poświęcił biorący udział w koncercie biskup Jan Piotrowski. Licznie przybyli na wydarzenie kielczanie nie kryli swojego zadowolenia z dzisiejszego koncertu: - Rok temu nie miałam okazji tutaj być, ale w tym się udało i bardzo się cieszę z atmosfery i tego, że można było jeszcze raz przeżyć w radości Boże Narodzenie - mówiła pani Paulina.

Przypomnijmy, że tegoroczna trasa „Betlejem w Polsce” przebiega przez 11 największych miast w Polsce. Dochód z widowiska "Głośna Noc" zostanie przeznaczony na pomoc dla osób potrzebujących.

ZOSTAW KOMENTARZ