Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Kielecki Stadion Leśny regularnie niszczony przez wandali

wtorek, 17 grudnia 2019 13:09 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

W ciągu zaledwie kilkunastu dni doszło do dwóch poważnych aktów wandalizmu na kieleckim Stadionie.

Na początku grudnia zniszczono 13 tablic oraz elementy przyrodniczej ścieżki edukacyjnej. Większość tablic została wyrwana z ziemi przez wandali. W ostatnich dniach sytuacja się powtórzyła, a o sprawie poinformował kielecki radny Michał Braun. Zdewastowano ogrodzenie parku linowego i kolejne tablice. Nie oszczędzono nawet koszów na śmieci, które wandale przenieśli na środek leśnej drogi.

Władze miasta już zapowiedziały, że Straż Miejska częściej będzie pojawiać się w tym miejscu. Sprawa jest także zgłoszona na policję.

"Zgodnie z decyzją Komendant Straży Miejskiej, okolice lasu komunalnego na Stadionie w Kielcach będą częściej patrolowane przez funkcjonariuszy SM. Stanowczo sprzeciwiamy się chuligańskim wybrykom‼ Ścieżka jest atrakcyjnym punktem spacerów i zabaw nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Elementy ścieżki są wykorzystywane do prowadzenia terenowych zajęć przyrodniczych przez nauczycieli oraz organizacje pozarządowe. Apelujemy o poszanowanie elementów ścieżki tak, aby mogły służyć wszystkim zainteresowanym. Koszt naprawy poniesie znowu Urząd Miasta Kielce. Po wygospodarowaniu środków w budżecie, tablice zostaną ponownie wmontowane, naprawie ulegną także pozostałe uszkodzenia", czytamy na oficjalnej stronie Miasta Kielce.

Nowy numer!
37/2020 37/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO