Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Finałowy koncert „Chopinowskich Inspiracji”. Wystąpiło małżeństwo fenomenalnych flecistów!

sobota, 05 września 2020 18:02 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz wystąpili w sobotę, 5 września, w ogrodach włoskich Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich. Na scenie pojawiła się także Joanna Woś – wybitna solistka. To już ostatni koncert z cyklu „Chopinowskich Inspiracji”.

Podczas koncertu wraz z Arturem Jaroniem małżeństwo zaprezentowało premierowe wykonanie utworów Fryderyka Chopina na dwa flety i fortepian. Specjalnej aranżacji dzieł kompozytora podjął się sam Łukasz Długosz, który przez wielu krytyków jest uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich flecistów. Wykonane zostały także utwory rówieśników Fryderyka Chopina – Ignacego Felixa Dobrzyńskiego oraz Franza Dopplera.

Małżeństwo Długoszów ukończyło Hochschule für Musik und Theater w Monachium. Kształcili się również w Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu i na Yale University w New Haven. Oboje zdobyli wiele nagród w międzynarodowych konkursach. Razem koncertują zarówno w kraju, jak i za granicą.

Organizatorzy cyklu koncertów „Chopinowskie Inspiracje” liczą, że wejdą one już na stałe w kalendarz wydarzeń w Muzeum Narodowym. Goście również wyrażają zainteresowanie koncertami w XVII-wiecznym ogrodzie włoskim.

– Pomysł organizowania koncertów właśnie tutaj bardzo przypadł mi do gustu, głównie ze względu na piękne otoczenie, jak i świetną akustykę tego miejsca. Doceniam to, że organizatorzy zadbali, by wystarczyło miejsc siedzących dla wszystkich uczestników. Można tutaj uciec od miejskiego zgiełku i rozkoszować się piękną muzyką – mówiła pani Iwona Woźnicka.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO