Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

[FOTO] Drugi dzień sąsiedzkiego festiwalu w parku im. Adolfa Dygasińskiego

sobota, 26 września 2020 12:56 / Autor: Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Dmuchańce dla najmłodszych, smaczne przekąski, strzelanie z łuku, a do tego ciepła – pomimo jesiennego chłodu – atmosfera. Tak bawiły się całe rodziny w parku imienia Adolfa Dygasińskiego w Kielcach.

– Jest przyjemnie i bardzo kameralnie. Mamy piękne widoki na miasto, dużo zabaw dla dzieci, można wyjść z domu, a przecież nie trzeba iść daleko. Do tego chociaż na chwilę można zapomnieć o pandemii – mówi pani Beata. – Wiele osób tutaj zna się nawzajem z sąsiedztwa i okolicy. Dobrze, że mamy okazję spędzić razem trochę więcej czasu. Takie imprezy powinny odbywać się częściej – dodaje.

Dzisiaj (sobota 26 września) zabawa potrwa do godziny 17. Nie zabraknie licznych atrakcji. Jeszcze można dołączyć do sąsiedzkiego festiwalu!

Jutro z kolei (niedziela 27 września) będą gigantyczne piłkarzyki. Będzie można dołączyć do zawodów piłkarskich i bawić się od godziny 10 do godziny 13. Zgłaszać można się za pośrednictwem facebooka RCWKielce.

Festiwal jest projektem dofinansowanym w ramach zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego, którego inicjatorem był radny Miasta Kielce, Michał Braun. Wydarzenie realizowane jest przez Regionalne Centrum Wolontariatu.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO