kibicuj

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KULTURA»Finał "Lata w teatrze" czyli "Leśne ścieżki inspiracji"

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Finał "Lata w teatrze" czyli "Leśne ścieżki inspiracji"

09 lipca 2018 / Tekst

W poniedziałkowy wieczór na scenie Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, można było zobaczyć efekty warsztatów „Lato w teatrze”. 32 dwóch uczestników przedstawiło spektakl pod tytułem „Leśnie ścieżki inspiracji”.

Podczas zajęć w kieleckim Teatrze uczestnicy tworzyli etiudy, prace plastyczne, uczyli się pantomimy i brali udział w zajęciach muzycznych.

‑Ten projekt zawsze sprawia nam dużo radości, tak samo było w tym roku. Efektem codziennej dwutygodniowej pracy jest spektakl, który uczestnicy wystawiają na scenie. To co dla nas jest niezwykle ważne, to procesy jakie zachodzą między dzieciakami, jak również nami prowadzącymi i dziećmi. Wszyscy się wzajemnie inspirujemy i otwieramy nie tylko na sztukę, również na siebie nawzajem – powiedziała Hanna Świętnicka koordynatorka projektu „Lato w teatrze”.

Spektakl składał się z kilku etiud zainspirowanych żywiołami. Na scenie można było obserwować wiatr, wodę, burzę i ogień. Młodzi aktorzy zadbali zarówno o efekty wizualne jak i dźwiękowe.

-W warsztatach biorę udział drugi raz i jestem nimi zachwycony. Dzięki nim mogę rozwijać swoje zainteresowanie, którym jest aktorstwo. Docelowo bardzo chciałbym zostać reżyserem. Oprócz tego, że bardzo dużo się nauczyłem, to zawarłem też nowe znajomości z czego bardzo się cieszę – powiedział Janek Kozłowski, który brał udział w projekcie.

Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” uważa, że takie projekty są bardzo potrzebne. - Cieszę się, że w jakiś sposób wypełniamy lukę wakacyjną, że inspirujemy dzieci do kreatywnego spędzania wolnego czasu ze sztuką. W ten sposób też promujemy teatr i integrację. Widzę, że dzieci są uśmiechnięte i chętnie mówią o tym, co robią, dzielą się swoimi emocjami i wrażeniami, więc to mnie przekonuje, że warto to robić. Mam nadzieję, że w następnych latach też ten projekt pojawi się w naszym kalendarzu - mówi.

Ci którzy nie obejrzeli jeszcze spektaklu, będą mieli okazję to zrobić we wtorek o godzinie 18.00 w Szklanym Domu w Ciekotach. Projekt "Lato w teatrze" jest współfinansowany przez Instytut Teatralny w Warszawie i Urząd Miasta w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna