Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Ferie na strunach, bębnach i wokalu

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

WIADOMOŚCI KIELCE

Ferie na strunach, bębnach i wokalu

Kielce / 12 lutego 2018 / Tekst

Muzyczne ferie z warsztatami gry na instrumentach proponuje dzieciom i dorosłym Dom Kultury Białogon. "Muzyczna Kuźnia" startuje wraz z początkiem ferii i potrwa do piątku.

- Po raz kolejny w ramach tego przedsięwzięcia  adepci gitary elektrycznej, gitary basowej i perkusji będą mogli szlifować i kuć swoje talenty na warsztatach pod kierunkiem naszych wspaniałych instruktorów: Rafała Pituli, Krzysztofa Pituli i Dariusza Jurkowskiego - informuje Tomasz Rejmer, dyrektor Domu Kultury Białogon. Ci instruktorzy poprowadzą zajęcia w dniach od 12 do 13 stycznia. Gośćmi specjalnymi i zarazem wykładowcami "klas mistrzowskich", będą Jacek Królik i Wiktor Tatarek (gitara elektryczna), Łukasz Adamczyk (gitara basowa) i Wojciech Fedkowicz (perkusja). Przeprowadzą oni zajęcia i wykłady w dniach od 14 do 15 lutego.

Nowością "Muzycznej Kuźni 2018" są warsztaty wokalne. - W tym roku prowadzone będą przez Katarzynę Lisowską, wokalistkę regionalną występującą u boku m. in. Andrzeja Piasecznego oraz Aleksandrę Królik - artystkę estradową i pedagoga muzycznego wykładającego na Krakowskiej Szkole Jazzu i Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - dodaje Tomasz Rejmer. Wszystkie zajęcia warsztatowe odbywają się w Domu Kultury "BIAŁOGON", przy ulicy Pańskiej 1a w Kielcach.

Wydarzeniami towarzyszącymi są koncerty u partnera projektu - Restaurant  Cafe Wine Bar "7 Pokoi" w Kielcach przy placu Moniuszki 2b (budynek KCK).14 lutego odbędzie się koncert zespołu "Królik", promujący premierową płytę oraz Jam Session z udziałem "mistrzowskich wykładowców" (Królik, Tatarek, Fedkowicz, Adamczyk), a 16 lutego koncert podsumowujący z udziałem warsztatowiczów. Oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 19:30 a wstęp na nie będzie bezpłatny.

Źródlo: Dom Kultury Białogon

Oprac.: Piotr Wójcik

ZOSTAW KOMENTARZ