online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Eksperci porozmawiają z „frankowiczami”
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Eksperci porozmawiają z „frankowiczami”

Kielce / 02 stycznia 2017 / Tekst
Eksperci porozmawiają z „frankowiczami” fot. Peter Stein | Shutterstock

Podpowiedzą, jak rozwiązać problemy związane z kredytem we frankach. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Finansowego spotkają się w Kielcach z osobami, które zaciągnęły kłopotliwe pożyczki w obcej walucie i nie wiedzą co dalej. Specjaliści udzielą informacji na temat działań, które wchodzą w grę w danej sytuacji oraz jak wygląda pomoc Rzecznika Finansowego, jeśli zainteresowany zdecyduje się skierować sprawę do sądu. Dyżur finansistów i prawników odbędzie się 26 stycznia od godziny 10 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Wspólna kampania informacyjna Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Finansowego ph. „Masz kłopoty z pożyczką frankową? Dowiedz się, co możesz zrobić” jest odpowiedzią na problemy obywateli, którzy zaciągnęli tzw. kredyty frankowe. Umowy kredytowe bywają niejasne, często zawierają zapisy nieczytelne dla zwykłego człowieka. Niektóre z nich można podważyć jako niedozwolone, ale do tego potrzeba prawników specjalizujących się w prawie bankowym. Takie właśnie osoby będzie można spotkać w urzędzie marszałkowskim w ostatni czwartek stycznia. Ci, którzy chcą skorzystać z pomocy specjalistów powinni przynieść na dyżur swoją umowę kredytową. 

Konsultacje organizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji. Realizowana jest ona w dziewięciu miastach Polski. W Kielcach dyżur ekspercki odbędzie się w pokoju nr 112 w siedzibie marszałka przy al. IX Wieków Kielc 3.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna