STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»MIASTO»Eksperci porozmawiają z „frankowiczami”
online button
online button

WIADOMOŚCI KIELCE

Eksperci porozmawiają z „frankowiczami”

Kielce / 02 stycznia 2017 / Tekst
Eksperci porozmawiają z „frankowiczami” fot. Peter Stein | Shutterstock

Podpowiedzą, jak rozwiązać problemy związane z kredytem we frankach. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Finansowego spotkają się w Kielcach z osobami, które zaciągnęły kłopotliwe pożyczki w obcej walucie i nie wiedzą co dalej. Specjaliści udzielą informacji na temat działań, które wchodzą w grę w danej sytuacji oraz jak wygląda pomoc Rzecznika Finansowego, jeśli zainteresowany zdecyduje się skierować sprawę do sądu. Dyżur finansistów i prawników odbędzie się 26 stycznia od godziny 10 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Wspólna kampania informacyjna Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Finansowego ph. „Masz kłopoty z pożyczką frankową? Dowiedz się, co możesz zrobić” jest odpowiedzią na problemy obywateli, którzy zaciągnęli tzw. kredyty frankowe. Umowy kredytowe bywają niejasne, często zawierają zapisy nieczytelne dla zwykłego człowieka. Niektóre z nich można podważyć jako niedozwolone, ale do tego potrzeba prawników specjalizujących się w prawie bankowym. Takie właśnie osoby będzie można spotkać w urzędzie marszałkowskim w ostatni czwartek stycznia. Ci, którzy chcą skorzystać z pomocy specjalistów powinni przynieść na dyżur swoją umowę kredytową. 

Konsultacje organizowane są w ramach ogólnopolskiej akcji. Realizowana jest ona w dziewięciu miastach Polski. W Kielcach dyżur ekspercki odbędzie się w pokoju nr 112 w siedzibie marszałka przy al. IX Wieków Kielc 3.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna